mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Nazlı Tepeli aday adaylığı için istifa etti: “Menteşe benimle daha sağlıklı olacak”

Muğla’da önceki dönem Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muğla Şube Başkanlığı görevinde bulunan Nazlı Tepeli, Menteşe Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için siyasi partilerde aday adaylığı süreci devam ediyor. Kamu kurumlarında çalışan isimlerde görevlerinden istifa ederken Menteşe için ilk istifa önceki dönem Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muğla Şube Başkanı olan Nazlı Tepeli bugün, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinden istifa etti.

Önümüzdeki günlerde aday adaylığı başvurusunu yapacağı öğrenilen Nazlı Tepeli, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nden Menteşe Belediye Başkanı olma yolunda ilk adımımı attım. Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki çok sevdiğim görevimden istifa ettim. Tek tesellim yine insanlara bir başka türlü hizmet etmeyi amaçlamış olmam. Her zaman kadının gücüne ve her şeyde kadının elinin olmasının önemine inanmış bir insanım. Çünkü geçen yerel seçimde Bahattin başkanımızın karşısındaki tek kadın adaydım. Bugün ise benim dışımda 3 kadın arkadaşımız da aday. Çoğalıyor olmamız beni mutlu ediyor. O nedenle Menteşe’ye kadın eli değmeli diyorum. Menteşe Belediye Başkanı olma yolunda ikinci adım olarak aday adaylığı başvurumu yapmış olacağım. Ben sağlıkçıyım. Aday olmam halinde Menteşe benimle daha sağlıklı olacak.”

Paylaş