mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muğla’da 19 Mayıs coşkusu: Fener alayı ve Gazapizm konseri

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın 105. yılı büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen fener alayı ve Gazapizm konseri, gençlerden büyük ilgi gördü.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamalarının gündüz bölümü, Menteşe’deki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı ve ardından Atatürk Stadyumu’nda çeşitli etkinliklerle devam etti. Katılımcılar, milli bayramın ruhunu hep birlikte yaşadı.

Akşam saatlerinde Kötekli Mahallesi’nde düzenlenen fener alayı, adeta görsel bir şölen sundu. Marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlara, balkon ve pencerelerden destek verenler coşkuya eşlik etti.

Fener alayının Yoğurtçu Parkı’nda sona ermesinin ardından, sahneye sevilen sanatçı Gazapizm çıktı.
Konser öncesinde Sanatçı Anıl Acar’a çiçek takdim eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, anlamlı bir konuşma yaptı. Aras, “Sevgili gençler, hep birlikte huzur, barış ve özgürlük içerisinde yaşamak için laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne çok ihtiyacımız var. Laik, demokratik Cumhuriyet sizlere emanet,” diyerek gençlere önemli bir mesaj verdi.

Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal ise “105 yıl önce milli mücadelenin ateşi tam da bugün yandı. ‘Benim en büyük ederim Cumhuriyet’tir’ dedi Atamız. Bunu bizlere, sizlere emanet etti. Dediki, ‘Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyeti’ni korumaktır.’ bu Cumhuriyet hepimize emanet ve diyor ki, ‘Sen bu güce, bu kudrete sahipsin. Damarlarındaki asil kanda bu güç, bu kuvvet vardır’” dedi.

 

 

Paylaş