mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Genç Sosyolog, Menteşe Belediye Meclis Üyeliğine adaylığını açıkladı

AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı’nda önceki dönem yönetim kurulu üyesi olan Sosyolog Ramazan Ertel, Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Ertel, “Beni adaylığa sevk eden husus, bu kadim coğrafyanın içinde bulunduğu vahim durumdur” dedi.

AK Parti Menteşe İlçe Başkanlığı’nda önceki dönem yönetim kurulu üyesi olan Sosyolog Ramazan Ertel, AK Parti’den Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi aday adaylığını açıkladı. İlçe başkanı Mustafa Algan’a aday adaylık başvuru dosyasını teslim eden Ertel, ilçe başkanlığındaki konuşmasından önce kurucu ilçe başkanı Av. Tülin Suna Şahin’e çiçek takdim etti.

“Menteşe’de doğmuş, Menteşe’nin hamurunda yoğrulmuş bir kardeşiniz olarak belediye meclis üyeliğine adayım. Beni adaylığa sevk eden husus, bu kadim coğrafyanın, içinde bulunduğu vahim durumdur” diyerek sözlerine başlayan Ertel, şöyle konuştu:

“Yer üstü ve yer altı zenginlikleriyle ve sahip olduğu köklü kültürel mirasıyla güzel Menteşemizin hala hak ettiği yere gelememiş olması hepimizi derinden üzmektedir ve bu bağlamda biz gençlere çok büyük sorumluluk düşmektedir. Gençlerin sorumluluk almak noktasında siyasetin asli aktörlerinden biri haline gelmesi için öz güven aşılayan, rehber olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Talip olduğum görevin ağırlığı ve sorumluluğunun farkındayım. Menteşemizin Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır bir belediyecilik anlayışıyla buluşması hepimizin en büyük hedefidir. Evrensel insan hak ve özgürlükleri gözetilmeden güdülen belediyecilik anlayışı, halkımızı yaşadıkları kentten mahrum bırakmaktadır. Sözde sosyal demokrasi ve sosyal belediyecilik vurgusu yapan mevcut yönetim anlayışının insani kaygılardan yoksun politikaları, Menteşe’yi halkımıza yasak ilan etmektedir. Menteşe’nin bir yaşam alanı olduğu unutturularak bireylerin ‘yaşama ve var olma hakkı’ adeta gasp edilmektedir. Menteşemizi aydın bir şehir ve toplum olarak inşa etmek

“BİZİM ASLİ GÖREVİMİZ, MENTEŞE’MİZİ AYDIN BİR ŞEHİR VE TOPLUM OLARAK İNŞA ETMEKTİR”

Menteşeliler yaşadıkları kent üzerinde sahip oldukları belirleyici olma güçlerini geri alarak yaşadıkları kentin üretimindeki ekonomik, politik, sosyal ve çevresel ilişkileri ortak kamusallıklar çerçevesinde kendi lehlerine çevirmek zorundadırlar. Kolektif bir hak olarak ‘şehir hakkı’, bireylerin kendilerini kurma hakkıdır. Ortak mekânlar ortak bir amaç haline getirilerek özgür kamusal alanlar olarak yeniden inşa edilmelidir. Bu bağlamda AK parti belediyeciliği Büyük Atatürk’ün aziz Türk milletine vasiyet ettiği ülkemizi muasır medeniyetler üstüne çıkartma hedefinin sorumluluğunu taşıyan, evrensel insan hak ve özgürlüklerini gözeten merkezinde insan olan gönül belediyeciliğidir. Bizim asli görevimiz bu kutsal hedefin bir parçası olarak Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde Menteşe’mizi aydın bir şehir ve toplum olarak inşa etmek ve kentinden mahrum bırakılan halkımızı yeniden Menteşe ile buluşturmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm teşkilat üyelerimize, Menteşe’nin efe yürekli kadınlarına, istikbali parlak ilmi hür vicdanı hür gençlerine teşekkür ediyor, 2024 yerel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Paylaş