mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Emre Aykın Muğla Büyükşehir’e adaylığını açıkladı

Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Av. Emre Aykın, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Aykın, “Türkiye’nin, Muğla’nın, halkın önünde zorluklar var. Zorluklar cesaretle, üretimle, liyakatle, emekle, çalışkanlıkla, bilimle, hukukun gücü ile aşılır. Zorlukları birlikte aşacağız” dedi.

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Av. Emre Aykın, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

“Halkını ve kentini geleceğe taşıyacak büyükşehir için adayım” diyerek sözlerine başlayan Aykın, açıklamasında kısaca şunları söyledi:

“Türkiye’nin, Muğla’nın, halkın önünde zorluklar var. Zorluklar cesaretle, üretimle, liyakatle, emekle, çalışkanlıkla, bilimle, hukukun gücü ile aşılır. Zorlukları birlikte aşacağız, Muğla’mızı Cumhuriyet’in ve Atatürk Devrimi’nin ışığında geleceğe taşıyacağız. Muğla, artık gücün hukuku değil, hukukun gücü ve üstünlüğü ile yönetilecek. İnsan Hakları ile Temel Hak ve Özgürlükler rehberimiz olacak. Anayasal ödevlerinin bilincinde ve sorumluluğunda bir Büyükşehir olacağız. Büyükşehir yönetiminde toplumcu ve ilerici anlayışı hakim kılacağız. Yerel yönetim, halkın iradesi ile gerçek anlamda özdeşleşecek ve gerçek anlamda katılımcı demokrasinin Dünya’daki ve tarihteki en iyi örneğini Muğla’mızda inşa edeceğiz.

“MUĞLA’MIZA BORCUMUZ VAR”

Büyükşehir, kurumsallaşma sorunlarını aşacak. İlçelerimiz kenetlenecek. Muğla, işbirliği ve eş güdümün getireceği uyum ile çalışacak. İdarenin “Kamu Yararı, Güven, Eşitlik, Belirlilik, Tutarlılık, İstikrar, İyi niyet, Objektiflik, Saydamlık, Gerekçe” ilkeleri yönetim ve uygulamada karşılığını bulacak. Sosyal Hukuk Devleti olmanın gerektirdiği gerçekler, Muğla’da eksiksiz şekilde karşılığını bulacak. Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır. Kıyılarımız Halkındır! Halkın kıyıya erişiminin güvencesi olacağız, kıyılarımızı ve mavi vatanı savunacağız. Muğla’da altyapı, su, trafik, ulaşım, ilkesiz kentleşme sorun olmaktan çıkacak. Tüm kenti işler ve dayanıklı altyapıya kavuşturacak; verimli arıtmayı, su verimliliğini, ekolojiyi geliştirici önlemleri, iklim krizi ile mücadeleyi etkin kılacak; yol yoğunluğu düzen ve güvenliğini sağlayacak; kentleşmede şehirciliğin bilimsel ilkelerini etkin kılacağız. Alternatif toplu taşıma hizmetlerini devreye sokacağız; raylı sistemler Büyükşehir’i birleştiren demir ağları örecek. Enerji verimliliğini, geri dönüşüm verimliliğini, teknolojik erişim verimliliğini tesis edeceğiz. Muğla bizi yetiştirdi. Muğla’mıza borcumuz var. Muğla için hazırız.”

Aykın, açıklamasında kendini şöyle tanımladı:

Avukat Emre Aykın, 22.04.1983 tarihinde Ankara’da doğdu. Ailesi ile birlikte 1985 yılında Muğla İli Merkez İlçesi’ne taşındı. Annesi Muğla Barosu’nun emektar avukatlarından aynı zamanda İnsan Hakları Derneği Kurucu Başkanı ve Sosyalist Birlik Partisi Muğla İl Başkanı insan, çevre ve kadın hakları savunucusu Avukat Sabahat Aykın, babası İnşaat Mühendisi Murat Vehbi Aykın’dır. Kocamustafendi İlköğretim Okulu’nda gördüğü eğitimin ardından Muğla Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Üniversite yıllarında, Üniversite Drama Kulübü, Marmara Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü ve İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü Öncü Gençlik örgütlenmesi içinde yer aldı. 2009 yılında Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. 2012 yılından bu yana Vatan Partisi Muğla İl Yönetim Kurulu üyesi olan Avukat Emre Aykın, 13 yıldır serbest avukat olarak çalışmaktadır. Marmaris ve Bodrum’da NATO askerlerinin başına çuval geçirilmesi olayları başta olmak üzere, birçok toplumsal eyleme konu davalarda gönüllü savunmanlık yapmış, özellikle de birçok büyükşehir belediyesinin imar ve ulaşım konularındaki haksız tasarruflarına karşı açtığı davalarda başarı sağlamıştır. Aynı zamanda Muğla Sanatseverler Derneği ve Muğla Güvenlik Hizmetlerini Güçlendirme Derneği üyesidir. 5 Eylül 2021 tarihinde Muğla’nın tüm ilçe örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen İktidar İçin Atılım Toplantısı’nda oy birliği ile Vatan Partisi Muğla İl Başkanlığı görevine seçilen; ayrıca 2023 Türkiye Genel Seçimleri’nde partisinin Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı ve Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi olan Emre Aykın, evli ve bir çocuk babasıdır.

Paylaş