mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

CHP Menteşe’den 100. Yıl Balosu

CHP Menteşe İlçe Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle balo düzenlendi. Programda konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Genel merkezimiz, partimiz ve Muğla örgütümüz olarak başarıya mahkumuz ve tüm ilçelerde belediye başkanlıklarımızı kazanmak çok yüksek ihtimal” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe İlçe Başkanlığı’nca Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam ve Kültür Merkezi’nde 100. Yıl Balosu düzenlendi.

Etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları, milletvekilleri, STK’lar ve partililer katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan CHP Menteşe İlçe Başkanı Nail Kızıl, “İlçe başkanı adayı olduğum ve sizlerin teveccühü ile göreve geldiğim 17 Ağustos tarihinden bu yana çok kısa ama bir o kadar yoğun bir süreçten geçtik. Bugüne kadar sorunlu değil sorumlu bir tavır takındık ve takınmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün başkanımıza şehrimize yapmış olduğu hizmetler için ve yüzünün akıyla göreve gelip, görevini yapıp yine yüzünün akıyla kendi isteğiyle görevini bırakan başkanımıza bu gururu şehrimize yaşattığı için sonsuz teşekkür ederiz. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in vermiş olduğu yeni görevinde başarılar dileriz” diye konuştu.

Programda konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi:

“Bu sene diğer yıllara nazaran daha fazla aday adayı var. Bu hem güzel hem seçim sürecinde yaşanabilecek bazı olumsuzluklar adına tehlikeli. Onun için ben burada bulunan tüm aday adayı arkadaşlarıma yollarının açık olmasını diliyorum. Ama yarışın çok dikkatli yapılması ve birbirleriyle ilgili hiçbir kötü söz söylemeden aday adaylarının sadece kendilerini tanıtmasını öneririm. Eğer böyle yaparsak aday tespitinden sonra küskünler ve aday olanlar ikiye ayrılmayız. Bunu çok sık yapıyoruz ama zaman, o zaman değil biz başarıya mahkumuz. Genel merkezimiz, partimiz olarak ve Muğla örgütümüz olarak başarıya mahkumuz ve tüm ilçelerde belediye başkanlıklarımızı kazanmak çok yüksek ihtimal.

GÜRÜN: “İYİ PARTİ’NİN İTTİFAK YAPMAMASI MUĞLA İÇİN BİR DEĞER TAŞIMIYOR”

İYİ Parti’nin ittifak yapmaması Muğla için çok büyük bir değer taşımıyor. Tabiki İYİ Partili arkadaşlarımızın desteğiyle tabandan isteyeceğiz. Ama üst yönetim biz CHP ile iş birliği yapmayacağız 81 ilde seçime kendimiz aday çıkaracağız diyor. Geçen seçimde de adayları vardı zaten. O yüzden değişen bir şey yok biz aynı şekilde mücadeleye devam edeceğiz. Ama İYİ Partili dostlarımız var, arkadaşlarımız var, onlarla tabandan ittifakı hep birlikte gerçekleştirmemiz ve beraber yol yürümemiz gerekiyor. Benim temennim şu 11 ilçede Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarını iktidara getirelim. Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını aşağı indirmeyelim. Eğer hepimiz kendimizi Atatürkçü olarak ifade ediyorsak o zaman ülkenin gelecek hedefleri ve atamızın bize gösterdiği hedefe ulaşmamız için Cumhuriyet Halk Partisi olarak yani Atatürk’ümüzün kurduğu parti ve ona mensup insanlar olarak bu hedefe hep birlikte yürümeliyiz. Kişisel hırslardan uzak, parti öncelikli siyasetle geleceğe Muğla’da partimizi en yüksek seviyeye taşımalıyız”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş de şu ifadeleri kullandı:

“Kolay değil 10 yıl geride kaldı. 10 yıl önce Menteşe Belediyesi yoktu. Büyükşehir yasasıyla beraber Muğla merkezin Menteşe olmasıyla Muğla’nın da Büyükşehir’e dönüşmesiyle beraber o zor şartlara bundan 10 yıl öncesinden sonra bugüne baktığımız zaman Menteşe’de neler yapıldığını Menteşe’nin ne kadar güzelleştiğini Türkiye’nin Muğla’nın nasıl cazibe merkezi olduğunu hepiniz gördünüz. Bunları biz yapmadık, bunları hep beraber sizlerle birlikte yaptık. İnşallah bu güzelliği yine sizlerle beraber 10 yıldan bu yana olduğu gibi hep birlikte Menteşe’yi beraber yönetmeye devam edeceğiz.

BAŞKAN GÜMÜŞ: “10 YIL BOYUNCA ALMAMIZ GEREKEN HİÇBİR HAKKI ALAMADIK”

Menteşe’yi beraber yönetirken Menteşe’yi bu şekilde güzel hale getirirken tabi ki en büyük destekçimiz hükümet değildi. 10 yıl boyunca almamız gereken hiçbir hakkı alamadık. Sizlerin vergileriyle bizlere aktarılması gereken payların başka ilçelere aktarıldığını biliyoruz. Ama hiçbir zaman şikâyet etmedik. Gücümüz neyse yapmaya özen gösterdik. Çünkü bizim arkamızda büyükşehir belediyemiz vardı. Huzurlarınızla büyükşehir belediye başkanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Paylaş