mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

AK Partili Başkan Menteşe Belediyesi’nin Borçlarının Açıklanmasını Talep Etti

AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Algan, Menteşe Belediyesi’nden borçların ve 2019’dan 2024 yılına kadar istihdam edilen toplam işçi sayılarının kamuoyu ile paylaşılmasını talep etti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Muğla’da AK Parti’den CHP’ye geçen Dalaman ve Köyceğiz belediyelerinin borçları belediye binalarına asıldı. AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Algan da Menteşe Belediyesi’nin de borçlarının açıklanmasını talep etti.

Algan, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“2024 Yılı 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde malumunuz olduğu üzere Menteşe Belediyemiz yeni bir yönetim tarafından yönetilmeye başlanılmış olup, bu bağlamda seçimi kazanan Belediye Başkanımız Gonca Köksal ve ekibini tebrik ediyor ve kendilerine başarılar diliyoruz. Menteşe’miz yararına yapılacak tüm hizmetlerinde gerek İktidar Partimiz, gerekse de Ak Parti Meclis Grubumuz olarak bizlerinde üstümüze düşen sorumluluk ve halkımıza olan hizmet aşkımızla her daim Belediyemizin yanında olacağına dair Ak Parti Grubu olarak söz veriyoruz. Bildiğiniz üzere; Muğla İlinde AK Parti tarafından yönetilmekte olan Belediye Başkanlıklarından son seçimlerde CHP yönetimine geçen bir kısım ilçe belediyelerinde önceki dönemlerden kalan borçlar kalem kalem açıklanmakta ve hatta belediye binalarına büyük pankartlar eşliğinde asılmaktadır.

Yıllardır CHP’li yönetimler tarafından yönetilmekte olan Menteşe Belediyesi Yönetimimizin de diğer yeni CHP ye geçmiş ilçe belediyelerinde olduğu gibi; geçmiş dönemden olan muaccel olmuş ve vadesi gelmemiş veyahut yapılandırılmış borçlarının kamuoyu ile paylaşılmasını, 2019 Yılından sonra 2024 Yılına kadar belediye ve iştirakleri nezdinde istihdam edilen toplam işçi sayılarının kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz. AK Parti Menteşe Belediye Meclis Grubumuzca 07.05.2024 Tarihli Meclis Toplantısında bu konuda Sayın Başkanlık Makamına SORU ÖNERGESİ sunulmuş olup, durumu siz değerli halkımızın takdirlerine sunuyoruz.”

Paylaş