mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

2 kardeş 9 gün arayla kalp krizinden hayatını kaybetti

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, bayram ziyareti için gelen Serbest Dalış Milli Takımı’ndan Serkan Toprak (45), nefes egzersizi yaptığı sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. 9 gün sonra da kardeşi Burak Toprak (35), kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Balıkesir’den Ramazan Bayramı tatili için babasının yaşadığı Menteşe ilçesi Yenice Mahallesi’ne gelen Serbest Dalış Milli Takım sporcusu Serkan Toprak, kendisi gibi milli dalgıç olan kızı ile birlikte nefes egzersizi yaptığı sırada fenalık geçirdi. Toprak’ın fenalaşmasının ardından durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi.

Eve gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Toprak, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Toprak, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

9 GÜN SONRA KARDEŞİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Serkan Toprak’ın ölümünün ardından geçen 9 gün sonra kardeşi Burak Toprak, eşi ve çocuğuyla birlikte aracıyla Ankara’dan Muğla’ya gelmek için yola çıktı. Toprak, araç kullandığı esnada Afyonkarahisar civarında nefes darlığı yaşadı.

Eşi’nin, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne durumu bildirmesiyle sağlık ekipleri tarafından kalp krizi geçirdiği belirlenen Toprak’a araç içerisinde ilk müdahale yapıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Toprak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Paylaş