mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Ziraat Mühendisleri Odası’nda Ali Şimşek yeniden başkan seçildi

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ali Şimşek, yeniden başkan seçildi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi’nin 11. Olağan Genel Kurulu bugün oda binasında gerçekleştirildi. Tek adayın olduğu seçimde mevcut başkan Ali Şimşek yeniden başkanlığa getirildi.

Genel kurulda konuşma yapan Şimşek, şunları söyledi:

“Toplumsal yapıdaki bu çürümeye karşı ülkemizin geleceğini ve meslektaşlarımızın haklarını korumak için mücadele eden TMMOB ve bağlı odalarımız da bu süreçte hükümetin hedefi haline gelmiştir. Birliğimize bağlı odaların kamusal sorumlulukla yerine getirdiği mesleki denetim yetkileri ellerinden alınarak, ekonomik ve kamusal gücü zayıflatılmaktadır. Odalarımıza, idari ve mali denetim adı altında baskı ve şantaj uygulanmaktadır. Bizler mesleğimizi bilimden, üretimden ve toplumdan yanan kullanan bir mücadele geleneğinin sürdürücüsüyüz. Bu anlayışla TMMOB`nin eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden, barıştan, laiklikten, bağımsızlıktan yana tavrını korumaya, geliştirmeye, güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu memleketin geniş toprakları, zengin ekolojik olanakları ve çok sayıda nitelikli teknik personeli, tarım sektörünün bugün içinde bulunduğu sorunlu tabloyu, üreten ve hakça bölüşen yeni bir tabloya dönüştürmek için yeterli zemine sahiptir. Türkiye, tarım sektörüne gereken kaynağın aktarılması, etkin kamu yönetimi ve doğru politikaların uygulanması halinde açığı olan tarımsal üretimini birkaç yıl içinde kapatabilecek bir ülkedir. Ziraat Mühendisleri Odası bu hedefe ulaşabilmek için üzerine düşen katkıyı yapmaya her zaman hazırdır.”

Ali Şimşek başkanlığındaki yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Bahadır Tamer, Öznur Akyüz, Mutlu Çokyüce Ozan, İskender Kıy, Selim Ünal, Evrim Yüksel.

Ziraat Mühendisleri Odası’nda Ali Şimşek yeniden başkan seçildi

Paylaş