mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Yeni Otogar yolunda çalışmalar devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından adliye önündeki benzinlik istasyonundan Akkaya-Yeni Otogar kavşağına kadar yapılacak olan 4 şeritli yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Bölgede başlatılan çalışmalar kapsamında adliye önündeki benzin istasyonundan Dirgeme Kavşağına kadar olan yol 4 şerit olarak genişletilecek ve orta refüj ile ayrılacak. Bu kapsamda baro önünde bulunan yolda tesviye ve dolgu çalışmaları sürerken bu çalışmaların tamamlanmasının ardından yol güzergahında yağmur suyu drenaj çalışması başlatılacak. Proje kapsamında toplam 1600 metre sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecek.

İçme suyu hatları da yenileniyor
Proje kapsamında üstyapının yanı sıra altyapı çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda yağmur suyu hat çalışmalarının yanı sıra, MUSKİ ekipleri tarafından kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatları da yenileniyor. Ekipler, Emirbeyazıt Mahallesi benzinlikten sosyo kültürel alana giden yolda başlattığı çalışma ile bölgedeki eski içme suyu hatlarını yenileyerek modern hale getiriyor ve vatandaşların hizmetine sunuyor.

Paylaş