mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Ölüdeniz’de Cumhuriyet’in 100. yılına yakışır kutlama

Muğla Fethiye’de Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, pilotlar 100 üniversite öğrencisiyle Ölüdeniz’de yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirdi.
Fethiye Kaymakamlığı, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Babadağ Teleferik ile Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Fethiye Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan 100 öğrenci teleferikle Babadağ’ın 1700 metre pistine çıktı. Deneyimli pilotlar eşliğinde “100’üncü yılda 100 uçuş” sloganıyla gökyüzüne yamaç paraşütü ile havalanan öğrenciler, Ölüdeniz’in eşsiz manzarasında Türk bayrağı açtılar. Yaklaşık 40 dakika uçuşun ardından öğrenciler Belcekız sahiline iniş yaptı. Unutulmaz anlar yaşadıklarını söyleyen öğrenciler, 100. yıla yakışır bir kutlamanın gerçekleştiğini ifade ettiler.

“100’üncü yılımızı, 100 öğrenciyi uçurarak kutladık”
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilot Kooperatifi Başkanı Tolga Yıldırım, “29 Ekim Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için bir etkinlik planladık. 100 tane tandem yamaç paraşütü uçuşu için Muğla’dan gelen öğrencilerle uçuş gerçekleştirdik. Kazasız belasız kalkışlarımızı yaptık. Böyle bir organizasyon yaptığımız için çok mutluyuz. Burada 100 tane ticari uçan pilot arkadaşımız var. Arkadaşlar gerekli desteği verdi. Herkese çok teşekkür ediyorum. 100’üncü yılımızı, 100 öğrenciyi 100 tandem pilotumuzla uçurarak kutladık” dedi.
Öğrenci Ayben Kahraman, “Çok heyecanlıyım. Bu etkinlik bizim için çok önemli. Hala halkımızın Türk insanımızın bizler için bugünü kutlaması çok değerli. Etkinlikte katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Öğrenci Ayşegül Paksoy ise, “Yüzüncü yıl etkinlikleri için buradayız. İlk defa yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştireceğim, çok heyecanlıyım. Umarım çok güzel geçer, herkese iyi eğlenceler” ifadelerini kullandı.

Paylaş