mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Nazlı Tepeli Menteşe için aday adaylık başvurusunu yaptı

CHP’den Menteşe Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa eden Nazlı Tepeli resmi başvurusunu yaptı. Tepeli başvuru sonrasında bazı projelerini de anlattı.

Muğla’da geçtiğimiz dönemde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muğla Şube Başkanlığı görevini yapan Nazlı Tepeli, CHP’den Menteşe Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etmişti. Tepeli bugün ilçe başkanı Nail Kızıl’a başvuru dosyasını teslim etti.

“Bugüne kadar basın emekçisi arkadaşlarımızın karşısına hep hak arama mücadelelerimizde, şiddete, emek sömürüsüne ve her türlü haksızlığa karşı basın açıklaması yapan, bildiri okuyan bir sendikacı olarak geldim. Bugün farklı bir kimlikle karşınızdayım.” diyen Tepeli şöyle konuştu:

” Öncelikle çocukların, dezavantajlıların, yaşlıların, gençlerin ve kadınların yaşam alanı olacak “Engelsiz Menteşe”yi, sizlerle, basın mensuplarımızla, muhtarlarımızla, demokratik kitle örgütlerimizle, meslek odalarımız ve sendikalarımız ile el ele, üniversitemizle yan yana tesis etmek için bugün bu yola çıkmış bulunuyorum. “Kadın, çocuk, dezavantajlı dostu” demokrasi ve hoşgörü limanı, “üniversite şehri” Muğla’yı doğa ve tarihi çevremizi, kültürel değerlerimizi koruyarak, yaşatıp, rahmetli Oktay Ekinci’nin ifadesiyle “Yaşayan Muğla’yı birlikte kuralım birlikte yönetelim diyorum.

“BELEDİYE İLE HALK ARASINDAKİ BÜROKRATİK ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

Bunun için; eğitimde fırsat eşitliğinin yok olduğu günümüzde eğitim mücadelesi veren pırıl pırıl üniversiteli gençlerimiz ile beslenme çantasız okula giden çocuklarımızın, orta öğretimdeki gençlerimizin ulaşımdan beslenmeye, beslenmeden barınmaya tüm sorunlarının çözümünde, mücadelelerinin ve gelecek kavgalarının yanında olacağız. Belediye ile halk arasındaki bürokratik engelleri kaldırarak Menteşe’mizde yaşayanlarla düzenli halk toplantıları yapacağız, toplantılarda her mahallenin sorunlarını ilk ağızdan dinleyip çözümü birlikte bulacağız. Halk ile belediyenin bağlarını güçlendireceğiz.

“HAVASI SOLUNUR MENTEŞE’YE YENİDEN KAVUŞACAĞIZ”

Kırsal alanda yaşayan çiftçilerimizin, besicilerimizin ve süt üreticilerimizin ürünlerinin değerini korumak halkımızın sağlıklı ürünlere ulaşabilmesini sağlamak için büyüğümüz Erman Şahin’in örnek belediyeciliğinde kurulan hem üreticinin hem tüketicinin yanında olan TANSA’ları geri getireceğiz. Üretim kooperatifleri kurarak emeğin değerini koruyup yükseleceği. Organik tarım ve iyi tarım uygulamaları ile üretim yapan üreticimize ayrıca destek vereceğiz. Aşevimizin Kötekli’de bir şubesini açacağız, Halk Ekmek Üretimine geçeceğiz. Kaldırımlarında yürünür, havası solunur Muğla’ya/Menteşe’ye yeniden kavuşacağız. Arastayı yaşatıp, Muğla Mutfağı’nı öne çıkaracağız. Eski Muğla Sokaklarının, evlerinin ve yaylasının turizm potansiyelini değerlendireceğiz. Datça’da Can Yücel’in evi gibi Menteşe kentsel sit alanında gazeteci yazar İlhan Selçuk’un yazları yaşadığı evi mirasçıları ile anlaşmamız durumunda ziyarete açacağız. Menteşe’yi kadın eli değmiş, tertemiz atıkların ayrıştırıldığı ve geri dönüşümün sağlandığı karbon ayak izi düşük çevre ve hayvan dostu bir yaşam alanı haline getirmek için birlikte çalışacağız.

“KADINLAR VE ENGELLİ BİREYLER İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerine sahip olabilmeleri için “iş edinme kursları” düzenleyeceğiz ve bununla birlikte kadınlarımızın sadece çalışma yaşamında değil siyasi ve sosyal yaşamda da yer alabilmeleri için kreşler açacağız. Zor durumda kalıp barınma ihtiyacı olan çocuklu kadınlar için sığınma evi açacağız. Engellilerle ilgili yasaları şehrin bütün yaşam ve sosyal alanlarında tam olarak uygulayarak onlar için engelleri kaldıracağız. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız. Aynı şekilde engelli çocuk sahibi annelerinde de sosyalleşebilmeleri, siyasal, sosyal ve çalışma yaşamında yer alabilmeleri için de “gündüz bakım evlerimiz” olacak.

“YÜREĞİNİZİ ISITAN BİR BAŞKAN OLACAĞIM”

Çocukların rahat mutlu ve güvende oyun oynayıp eğlenebileceği ortamlar ve parklar oluşturacağız. Elbette bu kadar değil. Menteşe “Kadın, çocuk, dezavantajlı dostu” bir üniversite şehri olmakla kalmayıp, Güney Ege’de “Alternatif Turizmin” de merkezi olacak. Menteşe’miz Kültür Turizmi-Sağlık Turizmi- Spor Turizmi- Yayla Turizmi ile öne çıkarılacak. Aday olmamız halinde bunların detaylarını da sizlerle paylaşacağımızı bilmenizi isterim. Bir bütünün parçası olarak Menteşe’yi çağdaş, katılımcı ve demokratik bir belediyecilik yönetim anlayışı ile birlikte yönetmek için sadece yüzünüze gülen değil, yüzünüzü güldüren, yüreğinizi ısıtan bir başkan olacağımdan emin olabilirsiniz.”

Paylaş