mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muhammet Tokat , Büyükşehir için Aday Adaylığını açıkladı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Tokat, “Üç dönemlik belediye başkanlığımda büyük bir deneyim kazandım. Bu deneyimle sizlerin karşısına çıkıyorum” dedi.

Milas’ta 3 dönem belediye başkanlığı yapan CHP’li Muhammet Tokat, Muğla İl Başkanlığı önünde bulunan Mehmet Ali Eren parkında düzenlediği basın açıklaması ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Yoğun katılımın olduğu basın açıklamasında Tokat, projelerini anlattı.

Tokat, şunları söyledi:

“Muğla’nın her köşesinden bu gururu paylaşmak için buraya gelen tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bizi destekleme konusundaki bu kararlılığınıza şapka çıkarıyorum. Milas’a kendim değil, kentim için çalışmak için aday oldum. Milas halkı üç dönem bizi ilçemizde o göreve seçti. Olumlu, olumsuz eleştiriler olacaktır. Saygı duyuyorum. Biz de tamamen insana saygı, karşılıklı samimiyet, dürüstlük ve üretkenlik esastır. Bizim dönemimizde ortak akıl ve kurumlar arası işbirliği sağlandı. Milas’ın tüm alt yapı sorunları ele alındı. Ya çözüldü, ya da çalışmalar devam ediyor. Milas şantiye gibi. Tüm kurumlar Milas’ta çalışmalarını sürdürüyor. Milas yakında tüm alt yapı eksikliklerini tamamlayacak. Seçime 3 ay kala kazma vurduk. Ben kaybedeyim Milas kaybetmesin demiştim. Milas’ın şantiye gibi olmasına tepki gösterenlere de saygı duyuyorum.

“BENDEN SONRA MİLAS’A GELECEK BAŞKAN, RAHAT OLACAK”

Milas Türkiye’de 922 ilçe içerisinde mahalle sayısı bakımından 10’uncu sırada. Bunu belirtmek istedim. Milas kırsalında çalışmalarımızı tamamladık. Doğalgazdan, internet hattına, organize sanayi bölgesinden, Milas zeytininin başarısını kazandık. Benden sonra Milas’a gelecek olanlar benden daha rahat olacak. Ben Milas’ta 3 seçimde halkın terazisine çıktım. Her seferinde oyumu artırdım. Ben hep bizden başka partiye geçen adaylarla yarıştım. Her seçimde partimizi Milas’ta ayakta tuttuk.

“ÜÇ DÖNEMLİK BAŞKANLIK DENEYİMİ İLE SİZLERİN KARŞISINDAYIM”

Üç dönemlik belediye başkanlığımda büyük bir deneyim kazandım. Bu deneyimle sizlerin karşısına çıkıyorum. Partimin her kademesiyle çok yakın ilişkiler kurdum. Her zaman örgütümün yanında oldum. Çağdaş ve mevzuata uygun bir imar rejimi oluşturmak zorundayız. Revizyon yapılması gereken çok alan var. Mutlaka deprem ve afet master planı yapmamız gerekiyor. Muğla’mızın acilen bir fuar alanına ihtiyacı var. Bir ihtisas organize sanayi kurulması gerekiyor. Kentsel dönüşüm projeleri ile kentimizi ilerletmemiz gerekiyor. Köylerin üretim kapasitesini artırmamız gerekiyor. Yeşil alanlarımızı artırmak, sosyal alanlarını genişletmemiz gerekiyor. Turizmin her alanında çeşitliliği artırmamız gerekiyor. Ulaşım konusunda büyük bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu ve buna benzer projelerde, kırsal yaşam ve tarım desteklenecek. Turizm her yönüyle desteklenecek, 12 aya yayılacak. Üniversite ile işbirliği mutlaka akademik düzeyde yapılacak. Resmi kurumlarla, merkezi yönetimle yapıcı bir işbirliğimiz olacak. Siyasi çekişmeleri bir kenara bırakacağız. Basınla yapıcı diyalog oluşturulacak. Kültür ve sanat her yönüyle desteklenecek. Sporcu ve sporcular her zaman desteklenecek.

“BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINI ASLA EZDİRMEM”

Parti örgütü ile birbirimizi destekleyici bir yapı oluşturulacak. Bunları yaparken, özellikle büyükşehirde çalışanlara seslenmek istiyorum. Sizin emeğiniz onurunuz bizim namusumuzdur. Bunu en iyi sendikacılar ve Milas Belediyesi çalışanları bilir. Sizi kesinlikle ezdirmem. Sizler rahat olun ve işinize bakın. Başkan Osman Gürün abimiz, aday olmayacağını açıklayarak biz gençlerin önünü açtı. Kendisine yaptığı hizmetler için teşekkürlerimi sunuyorum.”

Paylaş