mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muğla’da siyasi tansiyon yükseliyor: Zekican Balcı, Şadi Ballı’ya seslendi, yanıt ilçe başkanı Algan’dan geldi

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, AK Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Şadi Ballı’ya seslendi. Balcı, “‘Eğer yüreğiniz kaldırmıyorsa AKP’ye oy atmaya, ampulün üzerini kapatın’ demişsiniz. Doğru söylemişsin sayın başkan adayım. O amblemde ahlar var. O ampule oy vermek zorunda olan vatandaşlarımız o ampulün üzerini kapatmak zorundalar” dedi. Balcı’ya yanıt, AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Algan’dan geldi.

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal’ın 100 Maddede Proje Ve Vizyon Tanıtım Toplantısında konuştu. Balcı, AK Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Şadi Ballı’nın vatandaşlara “Ampulü kapatın öyle oy verin” dediğini öne sürerek, Ballı’ya seslendi.

Balcı, şu ifadeleri kullandı:

“‘Eğer yüreğiniz kaldırmıyorsa AKP’ye oy atmaya, ampulün üzerini kapatın’ demişsiniz. Doğru söylemişsin Sayın başkan adayım. Neden AKP ambleminin üstü kapanmalı biliyor musunuz? Çünkü o amblemde atamayan öğretmenlerin ahı var, sen bunu çok iyi biliyorsun. O amblemde senin tek adamın Suriyelilere 40 milyar dolar harcarken emeklileri 10 bin TL’ye muhtaç ettiği için 16 milyon emeklinin ahı var, sen bunu çok iyi biliyorsun. O amblemde ‘Ananı da al git denilen ve bugün yok sayılan çiftçilerin ahı var. Sen bunu çok iyi biliyorsun Şadi Bey. Bu amblemde her gün kepenk kapatmak zorunda kalan esnafın ahı var. O amblemde, Ali İsmail Korkmaz’ın, Berkin Elvan’ın ahı var siz bunu çok iyi biliyorsunuz. O amblemde korumakla görevli olup da koruyamadığınız kadınların ahı var, sağlıkta, Pandemi de cesurca bizim hayatlarımızı kurtaran doktorların ahı var. En önemlisi 57 yıllık ömrünün 3’te 2’sini sen o sarayda otur diye, Okluk’ta 40 bin ağacı kes, yazın orada ailen ile keyif yap diye ömrünün 3’te 2’sini savaş meydanlarında geçirip Türkiye Cumhuriyet’ini kuran Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Ayyaş’ dediğiniz için Mustafa Kemal Atatürk’ün ahı var o amblemde. O yüzden Şadi Bey haklısın, o ampule oy vermek zorunda olan vatandaşlarımız o ampulün üzerini kapatmak zorundalar. Ama Muğlalılar sizin bu oyunlarınıza gelmedi, gelmeyecekler.”

BALCI’YA YANIT İLÇE BAŞKANI ALGAN’DAN GELDİ: “HADDİNİ AŞAN SÖYLEMLER”

CHP İl Başkanı Balcı’ya yanıt AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Algan’dan geldi. Algan, “CHP İlçe Başkanı Nail Kızıl ve İl Başkanı Zekican Balcı’nın özellikle son günlerde bazı platformlarda yaptıkları açıklamalarda; AK Parti Menteşe Belediye Başkan Adayımız Op. Dr. Şadi Ballı’yı dillerine dolayarak, adayımızın parti kimliğini ön plana çıkarmadan vatandaşımızdan oy istediğine dair iftiralarda ve desteksiz, soyut söylemlerde bulunarak AK Parti’ye ve adayımıza laf atma gayretine girdiklerini şaşkınlıkla izliyoruz. Başından bugüne dek, Menteşemizin ruhuna uygun bir şekilde yürütmeye çalıştığımız seçim süreci, CHP’nin il ve ilçe başkanı ile bazı parti yöneticilerinin haddini aşan söylemleri ile baltalanmıştır. Alternatif adayın söz sahibi olmadığını teyit eden ve kendisinden başka herkesin konuştuğu bu süreci hayretler içerisinde takip etmekteyiz” dedi.

Algan açıklamasına şöyle devam etti;

“Hatırlatmakta fayda görüyoruz ki; Adayımız Op. Dr. Şadi Ballı, 22 yıldır girdiği her seçimden başarıyla, halkının desteğini alarak, demokrasiyi öğrete, öğrete bugünlere gelmiş iktidar partisi olan AK Parti’nin ve ittifakı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin yani Cumhur İttifakı’nın Menteşe adayıdır. Adayımız her söyleminde iktidar partisinin adayı olduğunu ve Menteşe’yi artık layık olduğu hizmet ve belediyecilik ile tanıştıracağını, artık bu kenti “Ceket” değil, bu kente hizmet getirenin yöneteceğini her yerde, her fırsatta vurgulamaktadır. Yıllardır belediyecilik anlamında Menteşe’ye bir çivi dahi çakmayan, park, bahçe, yol üstü haraç kesen otoparklar ve dubalarla kenti yöneten, hiçbir icraatı halk tarafından benimsenmeyen ve sürekli eleştirilen bu zihniyetin, şehirdeki tüm bilboardlarda ve tüm söylemlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden seçmenini ve Menteşe halkını konsolite etmeye çalıştığını görüyoruz. Atatürk hepimizin ortak değeri olup, Atatürk sevgimizi tartmak ve bundan oy devşirmeye çalışmak kimsenin haddi değildir. Menteşedeki süregelen belediyeciliğin vasıfsızlığının üstü ATATÜRK üzerinden örtülmeye çalışılmaktadır. Bilinsin ki; Ulu önderimizin “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” söyleminden de anlaşılacağı üzere Menteşemizde bu zamana kadar birçok belediye görevinde ve önemli pozisyonlarda bulunmuş alternatif aday, ne yazık ki hiçbir görevini layıkıyla yapamamış, bu zihniyet ve rekabetsiz ortam Menteşe’yi mağdur ve büyük bir köy havasında bırakmıştır.

“ARTIK LAFTAN ZİYADE İCRAATIN ÜRETİLDİĞİ BİR DÖNEM ÇOK YAKINDIR”

Hizmetlerin ve projelerin yarışacağı, tartışılacağı bir seçim dönemi geçirmekte ve arzulamakta iken, asılsız söylemlerle adayımız Op. Dr. Şadi Ballı’nın AK Parti ve Cumhur İttifakı ve kimliği yıpratılmaya ve bundan oy devşirmeye çalışılmaktadır. Tüm kamuoyu bilmektedir ki: Menteşe’de bulunan iki ayrı Medya Kuruluşu adayları bir açık oturuma davet etmiş, projelerin tartışılacağı/yarışacağı bir program düzenlenmek istenmiştir. Adayımız Op. Dr. Şadi Ballı hiç düşünmeden bu teklifi kabul etmiş fakat alternatif adaylar bu davetlere cevap vermeye tenezzül bile etmemiştir. Menteşe’de artık laftan ziyade icraatın üretildiği, halkın alacağı belediyecilik hizmetlerinin yarışacağı bir dönem çok yakındır. Bu bağlamda projelerin ve halka vaat edilen hizmetlerin konuşulacağı bir seçim atmosferi arzu ettiğimizi özellikle vurgular, her bir vatandaşıma saygılarımı sunarım.”

Paylaş