mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muğla’da fen bilgisi öğretmeni öğrencilere uyuşturucu satmaktan tutuklandı

2020 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde uyuşturucu ticaretinden tutuklanan eski fen bilgisi öğretmeni bu kez de Kötekli Mahallesi’nde öğrencilere yönelik uyuşturucu ticaretinden gözaltına alınıp tutuklandı.

ABD’de yayınlanan ve kimya öğretmeninin kendi imal ettiği uyuşturucuyu satmasını konu alan ‘Breaking Bad’ dizisine benzer olay, 2020 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanmıştı. Uyuşturucu ticaretinden tutuklanan eski fen bilgisi öğretmeni S. Z. B., ikinci defa uyuşturucu ile yakalanınca yine tutuklandı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 2020 yılında özel okulda fen bilgisi öğretmenliği yaparken uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıkınca okuldan atılan ve polis tarafından düzenlenen operasyon sonrası tutuklanan S. Z. B., hapisten çıktıktan sonra bu defa evinde yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandı ve yine tutuklandı. Uyuşturucuyu aynı evde zaman zaman birlikte kaldıkları kadın arkadaşının, Muğla’da üniversite öğrencilerine sattığı belirlendi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından üniversite öğrencilerinin yoğun yaşadığı Kötekli Mahallesi’nde öğrencilere uyuşturucu temin ederek sattığı belirlenen B.B.’nin, Marmaris’te 2020 yılında uyuşturucu ticaretinden tutuklanan erkek arkadaşı S. Z. B., evinde yapılan aramada 5 kilo 500 gram esrar maddesi, 3,92 gram kokain, 13,58 gram metamfetamin, 2 adet içime hazır esrar-tütün karışımı sigara, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 11 bin 600 TL para ele geçirildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile gözaltına alınan, öğretmenlikten atılan S. Z. B., ve arkadaşı B.B. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

Paylaş