mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muğla’da CHP’den 16 kadın aday adayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla’da, yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için yapılan 120 resmi başvuru arasında 16 kadın bulunuyor.

CHP’de 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde aday olmak isteyenlerin başvuruları 5 Aralık Salı günü tamamlandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Kendinde bir belediyeyi yönetme hissi gören tüm kadınlar CHP’nin kesin kazanacağı yerlerde aday olmalı” çağrısının ardından, kadın aday adaylarının başvuruları da arttı.

Muğla’da büyükşehir ve ilçe belediyeleri için toplamda 120 resmi aday adaylık başvurusu yapıldı. 120 başvuru arasında ise 16 kadın aday adayı bulunuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi için Ayla Kara, Yasemin Öney Cankurtaran. Bodrum Belediyesi için Deniz Özyıldız, Mine Gültekin, Nurcan Satı, Sevil Ok, Ummuhan Yurt. Marmaris Belediyesi için Fatma Gebeş Çimen, Perrin Helvacı. Menteşe Belediyesi için Nazlı Eren Tepeli, Teslime Güven Doğramacı, Gonca Köksal, Yasemin Duygulu, Ortaca Belediyesi için Marziye İlhan, Datça Belediyesi için Gülden Hür ve Köyceğiz Belediyesi için de Görkem Acar aday adaylık başvurusunda bulundu.

Paylaş