mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 20 Bin Türk bayrağı dağıttı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı il genelinde değişik etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.
Türkiye Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi. Büyükşehir ekipleri iş yerleri ve evlere bayrak dağıttı. Cadde ve sokaklar bayraklarla süslendi. Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla il genelinde 20 bin bayrak dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan bayrakları alan vatandaşlar iş yerlerine ve evlerinin camlarına astı.
29 Ekim 1923’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını ülke genelinde büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Atatürk’ün yolundan 100 yıldır ayrılmayan, demokrasi ve özgürlüklerin şehri Muğla’yı Cumhuriyet’in 100. yılında Türk bayraklarıyla donatacaklarını söyledi ve tüm vatandaşları evlerine, iş yerlerine bayrak asmaya davet etti.

Paylaş