mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Millet Partisi Genel Başkanı Muğla’da konuştu: “Tasarrufa öncelikle saraydan başlamak gerekir”

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, Muğla’da konuştu. Maliye Bakanlığı’nın kamuda tasarruf tedbirlerini değerlendiren Nacar, “Maliye Bakanlığı’nın açıklamış olduğu yeni tasarruf tedbirlerini de bu bağlamda değerlendirmek gerekir. Tasarrufa öncelikle saraydan başlamak gerekir. Hükümetten başlamak gerekir. Kamu mallarının eşe dosta, yandaşa hoyratça peşkeş çekilmesinden vazgeçilmesinden başlamak gerekir. Öncelikle tasarrufa kendilerinden başlamaları gerekir” dedi.

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, Muğla’da partililer ile bir araya geldi. Nacar, burada şu açıklamayı yaptı:

“Mehmet Şimşek’in Maliye Bakanlığına getirilmesinden itibaren hep para sıkılaştırması adı altında açıklanan politikalar gerçekte vatandaşın enflasyon canavarı altında inim inim inlediği bir zamanda daha çok yokluk ve yoksulluğa mahkum edilmesi sonucunu doğuran politikalardır. Çünkü ilk günden itibaren kendileri itibardan tasarruf edilmez diyerek başta hükümet, saray olmak üzere, Devletin bütün imkanlarını hoyratça kullanmaktan geri durmamışlardır ve hep fedakarlığı vatandaştan beklemişlerdi. Bunun sonucunda vatandaşımız artık evine tane ile sebze meyve götürmek zorunda bırakılmıştır. Vatandaşlarımız pazar sonlarında ezilmiş, çürümüş ve atılmak üzere bırakılmış olan sebze ve meyveleri akşamın karanlığında toplamak gibi bir mağduriyete çare edilmiştir. Dolayısıyla ilk dünden itibaren yaptıkları şey fedakarlığı, tasarrufu vatandaştan beklemek ve kendileri ise tasarrufun yanına yaklaşmaktan uzak bir politika izlemişlerdir. Maliye Başkanlığı’nın açıklamış olduğu yeni tasarruf tedbirlerini de bu bağlamda değerlendirmek gerekir.

“BIÇAK KEMİĞE DEĞİL DAYANMAK, ARTIK KEMİĞİ KESMEKTEDİR”

Tasarrufa öncelikle saraydan başlamak gerekir. Hükümetten başlamak gerekir. Kamu mallarının eşe dosta, yandaşa hoyratça peşkeş çekilmesinden vazgeçilmesinden başlamak gerekir. Öncelikle tasarrufa kendilerinden başlamaları gerekir. Vatandaşımız, işçi memur, çiftçi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, sanayicimiz şu anda ciddi bir kriz içerisindedir. Artık kemeri sıka sıka daha fazla sıkmaya mecali de yeri de kalmamıştır. Bıçak kemiğe değil dayanmak, artık kemiği kesmektedir. Dolayısıyla vatandaşın üzerine daha fazla gitmek, vatandaşı daha fazla mağdur etmekle siyasi iktidar böyle yapmakla kendi sonunu da hazırlamış olmaktadır.”

Paylaş

İLGİLİ HABERLER