mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

MHP’li Akarfırat’tan CHP’li Uçar’a: “İğrenç, sefil sözler”

MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, Datça önceki dönem Belediye Başkanı Gürsel Uçar’a sert sözlerle tepki gösterdi. Akarfırat, “Hazımsız Gürsel’in ‘faşist’ benzetmesini konuşmalarıyla kendi faşizanlığını ortaya döken kendisine iade ediyor, bugüne kadar belediye kaynaklarını sadece kendi yandaşlarına peşkeş çektiği açık olan bu şahsın geçmişe dönük bütün çalışmalarının mercek altına alınması gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yüzde 45,62 oranında oy alarak Datça Belediye Başkanı seçilen CHP’li Aytaç Kurt, mazbatasını aldı. Kurt mazbata töreninin ardından görevi Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar’dan devraldı. Seçimde belediye başkanlığı için aday olmayan Gürsel Uçar, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Arkadaşlar, ne olursa olsun belediyeye her aldığımız kişi Cumhuriyet Halk Partili. Ben, belediyede çalışan o Cumhuriyet Halk Partililerin, bir MHP’li, faşist bir insana, kim olursa olsun ona başkanım demesini içime sindiremiyorum” ifadelerini kullandı.

“İĞRENÇ SÖZLERE HEPİMİZ ŞAHİT OLDUK”

Uçar’ın açıklamasının ardından MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat’tan açıklama geldi. Akarfırat, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ne yazık ki; bugüne kadar terbiyeden nasibini alamayan, itibarını sadece oturduğu makamdan alan, makamından ayrıldıktan sonra ise karakterini de sıfırlayan, aldığı nefesle sadece Datça’mızın dillere destan havasını heba eden bir ismin Datça’lı hemşehrilerimize hakaretine hep birlikte şahitlik ettik. Eski Belediye Başkanı sıfatını taşıyan, bugüne kadar Datça Belediye Başkanı olduğunu sandığımız, hazımsız Gürsel’in gerçek karakterini ortaya koyan “iğrenç” ve bir o kadar da “sefil” sözlerine hep birlikte şahit olduk. Baskıcı ve utanç verici fikirlerini kusan hazımsız Gürsel’in kendi partisi tarafından Datça’da tekrar aday gösterilmemesi de Datçalı hemşehrilerimiz için bir şanstır.

“KENDİ YANDAŞLARINA PEŞKEŞ ÇEKTİĞİ ORTADA”

Sandıklardan çıkan sonucun başımızın tacı olduğunu bir kez daha net bir şekilde ifade etmek isterim. Datçalı hemşehrilerimizin bize oy versin veya vermesin her oyunun bizim için değerli olduğunu açık bir şekilde söylemek isterim. Başkanlığı döneminde de görevini kayığıyla, tarafsız ve liyakat esasına dayanarak yapmadığı ortadadır. Hazımsız Gürsel’in “faşist” benzetmesini konuşmalarıyla kendi faşizanlığını ortaya döken kendisine iade ediyor, bugüne kadar belediye kaynaklarını sadece kendi yandaşlarına peşkeş çektiği açık olan bu şahsın geçmişe dönük bütün çalışmalarının mercek altına alınması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Muğlalının Milliyetçi Hareket Partisine verdiği her oyun gereğini eksiksiz bir şekilde “canla başla” yerine getireceğimizi ve bize oy vermeyen hemşehrilerimizin gönlünü kazanmak çalışacağımızın bilinmesini isterim”

Paylaş