mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Menteşe’nin ilk kadın belediye başkanı Gonca Köksal mazbatasını aldı

Menteşe’nin ilk kadın Belediye Başkanı Gonca Köksal mazbatasını alarak, görevine resmi olarak başladı.

CHP’den Menteşe Belediye Başkanı seçilen ve ilk kadın belediye başkanı ünvanını alan Gonca Köksal, Muğla Barosunda düzenlenen törende mazbatasını aldı.

Köksal, daha sonra belediye binasına gelerek önceki dönem Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile görev devir teslim töreni gerçekleştirdi. Halk Oyunları gösterisi ile başlayan törende konuşan kurucu Başkan Bahattin Gümüş, “25 yıl boyunca partimizin her kademesinde görev aldım. Bundan da gurur duydum. 10 yıl boyunca da Menteşemizde siyaset yapmadan hizmet ürettik. Hiç şüpheniz olmasın ki Menteşemiz Gonca Başkanımızla daha da ileriye gidecektir. Kendisine görevinde başarılar diliyorum. Her zaman yanında olacağız.” dedi.

Gonca Köksal, “Bugün tarihi, çok değerli bir ana şahitlik ediyoruz. Artık Menteşe’mize, Muğla’mıza, ülkemize baharlar geldi. Hiçbir zaman inancımızdan geri kalmadık. Bahattin Başkanımızdan aldığımız bayrağı Muğla’da Menteşe’de en yükseğe taşıyacağız. Hepimiz için çok güzel, çok yeni, çok umut dolu bir süreç başlıyor. 31 Mart’ta attığımız bu tohumlar her gün biraz daha yeşerecek, çoğalacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmasında Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal’a başarılar dileyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “Bu başarı kesinlikle tesadüf değildir. 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisinin bütün neferleri ile beraber kazandığı büyük bir zaferdir. Bugün Muğla halkının bize verdiği sorumluluğun bilincindeyiz. Belediye Başkanlarımız ile birlikte herkesi kucaklayarak, hep birlikte çalışacağız. Yüzünüzü kara çıkartmayacağız. Kimseyi ayırmayacağız. Bahattin Başkanımıza da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

Belediye Binası önündeki törenin ardından Başkanlık makamında görev devir teslim töreni gerçekleştirildi. Menteşe’nin kurucu Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, makamını ve belediyenin mührünü Köksal’a teslim etti ve görevinde başarılar diledi.

Paylaş