mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Yol üstü otopark uygulaması 6 ilçede durduruldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla 2021 yılı Mart ayında hayata geçirilen ücretli yol üstü otopark uygulamasının Menteşe, Ula, Fethiye, Yatağan, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde ihale süresi sona erdiği için durduruldu. Uygulama, Bodrum, Milas, Marmaris ve Datça’da 25 Mayıs’ta sona erecek. Bu tarihten sonra ise MUTTAŞ tarafından işletileceği öğrenildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığının yetki ve sorumluluğundaki 4 bölgede bulunan yol üstü araç park yerlerinin işletilmesi kapsamında 3 yıl süreyle kiraya verilmesi işiiçin, 21 Ocak 2021 tarihinde ihaleye çıkıldı ve işletilmesi Sentpark isimli özel bir şirkete verildi.

6 İLÇEDE İHALE SÜRESİ SONA ERDİ

4 bölgeden oluşan ihale süresi Menteşe, Ula, Yatağan, Fethiye, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde sona erdi ve uygulama durduruldu. 25 Mayıs’ta ise ihalesi sona eren Bodrum, Milas Marmaris ve Datça ilçelerinde de uygulama sona erecek.

AHMET ARAS “YENİLENMEYECEK” DEMİŞTİ

Yerel seçimlerde CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Aras, seçim sürecinde Marmaris Şoförler ve Otomobilciler Odası ile yaptığı toplantıda, yol üstü otopark ile ilgili açıklama yapmış ve seçildikleri takdir de ihalenin yenilenmeyeceğini söylemişti.

Paylaş