mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Menteşe’de horoz dövüşü baskını: 346 bin lira ceza kesildi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bir dernekte horoz dövüşü yapıldığı ve kumar oynatıldığı yönünde gelen ihbarlar üzerine yapılan baskında, 9 adet horoz ele geçirilirken toplam 346 bin 950 lira idari para cezası kesildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Menteşe İlçesinde faaliyet gösteren bir dernekte horoz dövüşü düzenlendiği bilgisinin alınması üzerine JASAT Timleri, HAYDİ Timi ve Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bahse konu derneğe operasyon düzenlendi.

Operasyonda yapılan aramada horoz dövüşü organizasyonunu düzenleyen 1 şahıs hakkında “kumar oynanması için yer / imkan sağlama ve imar kanununa muhalefet” suçlarından, horoz sahibi 2 şahıs hakkında ise “5199 sayılı hayvanları koruma kanuna muhalefet” suçundan adli işlem başlatıldı.

Horoz dövüşü ile ilgili kumar oynayan 54 şahıs hakkında da 5326 S.K. madde 34 gereğince (hayvan dövüştürmek suretiyle kumar oynamak) toplam 346 bin 950 TL idari para cezası kesildi. 9 adet yaralı horoz ise Muğla Hayvan Barınağına teslim edildi.

Menteşe'de horoz dövüşü baskını: 346 bin lira ceza kesildi

Paylaş