mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Menteşe Kent Parkı inşaat faaliyetleri için söküldü: Mahalleli tepkili

Muğla’nın Menteşe ilçesi Karamehmet Mahallesinde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanı içindeki parkın sökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Türkiye İşçi Partisi Menteşe İlçe Örgütü, mahalle sakinlerinin bilgisi olmadan işyeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlandığını ileri sürdü.

Menteşe’nin Karamehmet Mahallesi Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanında yapılan inşaat çalışmaları tepki topladı. Türkiye İşçi Partisi Menteşe İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada, mahalle sakinlerinin bilgisi olmadığı ve işyeri amaçlı inşaat faaliyetlerinin yapılacağı öne sürüldü.

Mahalle sakinlerinin sıklıkla kullandığı, çocukların oyun alanı ve deprem toplanma alanı olarak tahsis edilen alanın işyeri amaçlı imara açıldığını kaydeden Türkiye İşçi Partisi Menteşe İlçe Örgütü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Kentimizin Karamehmet Mahallesinde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanın içinde mahalle sakinlerinin bilgisi olmaksızın işyeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlanmış ve parktaki ağaçların bazıları bu amaçla yerlerinden sökülmüştür.

“İMARA AÇILMIŞ OLMASI KABUL EDİLEMEZ”

Mahalle sakinlerinin sıklıkla kullandığı, çocukların oyun alanı ve deprem toplanma alanı olarak tahsis edilmiş bir alanın işyeri amaçlı imara açılmış olması kabul edilemez. Büyükşehir belediyesi tarafından kamuoyunun ve mahalle sakinlerinin bilgisi dışında, ‘giderayak’ alelacele yapılan bu proje derhal durdurulmalı, parktaki iş makineleri ve kamyonlar alandan çekilmelidir. Kent sakinlerine danışmak bir yana, herhangi bir bilgilendirme bile yapmadan inşaata başlanmasını ve halka ait alanlarda halka rağmen tasarrufta bulunma cüretini şiddetle kınıyor, kabul edilemez buluyoruz. Mahalle sakinleriyle birlikte, kent hakkımızı, kent üzerinde söz söyleme hakkımızı sonuna kadar savunacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Paylaş