mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Mahalleli tepki göstermişti: Büyükşehir’den açıklama geldi

Muğla’nın Menteşe ilçesi Karamehmet Mahallesinde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanı içindeki parkın sökülmesi vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Muğla Büyükşehir Belediyesi alana Kent Market açılacağını duyurdu.

Menteşe ilçesine bağlı Karamehmet Mahallesi’nde bulunan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanında yapılan inşaat çalışmaları tepki topladı. Türkiye İşçi Partisi Menteşe İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada, mahalle sakinlerinin sıklıkla kullandığı, çocukların oyun alanı ve deprem toplanma alanı olarak tahsis edilen alanın işyeri amaçlı imara açıldığını ileri sürülmüştü.

BÜYÜKŞEHİR KENT MARKET AÇACAK

Konuya ilişkin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Menteşe Kent Park içerisinde yapılacak olan Kent Marketimizin çalışmalarına başladık. 510 m2 taban alanı ve 1020 m2 inşaat alanına sahip olan projemiz kapsamında büyük market alışveriş alanı, depolar, otopark, sanal market alanı, servis girişi, wc’ler, soyunma odaları gibi birçok farklı alan inşaa edilecektir. Kısa sürede hizmete sunacağımız Kent Marketimiz bölgemize hayırlı olsun” denildi.

Paylaş