mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

İYİ Parti Muğla’da kimler aday adayı olacak?

Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti’nin işbirliği yapıp yapmayacağı, İYİ Parti’nin bugünkü (4 Aralık) Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında belli olacak. Muğla’da ise İYİ Parti’den kimlerin, hangi belediye başkanlığı için aday adayı olacağı merakla bekleniyor.

CHP lideri Özgür Özel, GİK’ten işbirliği yapılmasına onay çıkması halinde iki partinin kurmaylarının bir araya gelerek koşulları belirleyeceğini, aksi yönde bir karar çıkması halinde ise CHP’nin adaylarını belirleyerek yoluna devam edeceğini söyledi.

Öte yandan 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için Muğla’da CHP ve AK Parti’nin belediye başkan aday adayları kısmen netleşirken İYİ Parti’nin aday adaylarının kimler olacağı merak konusu oldu.

Kulislerde ise Muğla Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Osman Can Yenice ve İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanı Deniz Ekinci’nin Menteşe Belediye Başkanlığı’na, Ali Acar’ın yeğeni Acar Ünlü’nün Marmaris CHP adayı olması halinde Ali Acar’ın Marmaris Belediye Başkanlığı’na, Behçet Saatcı veya Mete Atay’ın Fethiye’ye, Mehmet Tosun veya Mehmet Kocadon’un da Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday adayı olabileceği konuşuluyor.

Paylaş