mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

CHP Heyeti Muğla’da. Seyit Torun: “Biz aday tespit komisyonu değiliz”

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, partisinin Menteşe İlçe Başkanlığı’nda konuştu. Torun, “Biz aday tespit komisyonu değiliz. Biz sadece burada örgütümüzü, aday adaylarımızı dinleyerek STK’ları dinleyerek bir veri oluşturacağız ve raporlayıp genel merkezimize ileteceğiz” dedi.

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır ve Parti Meclisi Üyesi Sinem Kırçiçek’ten oluşan heyet, dün Muğla’ya geldi. Dün Fethiye’de ziyaretlerde bulunan heyet bugün Menteşe’de belediye başkanlarını ziyaret etti.

Ardından CHP Menteşe İlçe Başkanlığı’nda partililer, aday adayları ve STK’lar ile bir araya gelen heyet, saha çalışması yaparak rapor hazırlayacaklarını kaydetti.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, aday tespit komisyonu olmadıklarını, aday adaylarını ve STK’ları dinleyerek rapor hazırlayacaklarını ardından raporu genel merkeze ileteceklerini söyledi.

“ÖNEMLİ BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ”

Torun, şöyle konuştu:

Önemli bir süreci yaşıyoruz. 14-28 Mayıs sürecinde çok inandık ama başaramadık. Ama her yerde söylüyorum vazgeçmedik, yenilmeyeceğiz. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi adaleti getirene kadar mücadelemiz devam edecek. Tabanın sesi yukarıya kadar çıktı ve bir değişimi yaşadık. Bir kurultay yaşadık, demokratik bir süre. Yaşadık. O seçimin kazananı kaybedeni yok. Hep beraber kazandık hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Yerel seçimlerde mutlaka başarılı olmak zorundayız. İnanıyorum ki 2019’da yakaladığımız başarıyı daha yukarıya çıkardığımızda 31 Mart 2024’te inanın başka şeyleri konuşacağız. Belki de kaybettiğimizi düşündüğümüz şeyi çok daha yakınımızda bulup gerçekleştireceğiz. Türkiye’de değişimle başlayan süreci dönüştürerek devam edeceğiz yolumuza.

“VERİLERİ RAPORLAYIP GENEL MERKEZİMİZE İLETECEĞİZ”

Birlikte heyet olarak Muğla’da görevlendirildik. Biz aday tespit komisyonu değiliz. Biz sadece burada örgütümüzü, aday adaylarımızı dinleyerek STK’ları dinleyerek bir veri oluşturacağız ve raporlayıp genel merkezimize ileteceğiz. Genel merkezimizin yetkili organları sizlerden aldığımız verileri değerlendirecek ona göre süreci yönetecek. Biz burada bir nevi kolaylaştırıcıyız. Birazdan aday adaylarımızın örgütümüzü dinleyeceğiz. İnanıyorum ki 31 Mart 2024 akşamı hep birlikte üzerimizdeki moral kaybını atacağız, yereldeki başarımızı genele taşımak için yeni bir yola yelken açacağız.”

Paylaş