mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Başkan Kurt’tan Gürsel Uçar açıklaması: “Talihsiz sözlere katılmıyorum”

Datça Belediye Başkanlığı görevini, yeni başkan seçilen Aytaç Kurt’a teslim eden CHP’li Gürsel Uçar, devir teslim töreninde yaptığı konuşma nedeniyle birçok kesim tarafından tepki toplamıştı. Uçar’ın söylemlerine ilişkin açıklama yapan Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt, “Talihsiz sözlere katılmadığımı, gerek mevcut personelimi değerlendirirken ve gerekse gelecekteki işe alım kararlarını verirkenki tek kriterimin liyakat olacağının sözünü bir kez daha tüm halkımıza verdiğimi saygıyla beyan ederim” dedi.

Datça Belediye Başkanlığı görevini, yeni başkan seçilen Aytaç Kurt’a teslim eden CHP’li Gürsel Uçar devir teslim töreninde, “Arkadaşlar, ne olursa olsun belediyeye her aldığımız kişi Cumhuriyet Halk Partili. Ben, belediyede çalışan o Cumhuriyet Halk Partililerin, bir MHP’li, faşist bir insana, kim olursa olsun ona başkanım demesini içime sindiremiyorum” açıklamasını yapması tepkilere neden olmuştu.

Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt, Gürsel Uçar’ın söylemlerine ilişkin açıklama yaptı.

Datça Belediye Başkanı Aytaç Kurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Görevi devraldığım önceki dönem Belediye Başkanımızın anın heyecanıyla kullandığı talihsiz sözlere katılmadığımı, gerek mevcut personelimi değerlendirirken ve gerekse gelecekteki işe alım kararlarını verirkenki tek kriterimin liyakat olacağının sözünü bir kez daha tüm halkımıza verdiğimi saygıyla beyan ederim.”

Başkan Kurt'tan Gürsel Uçar açıklaması: "Talihsiz sözlere katılmıyorum"

Paylaş