mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Aydın Ayaydın: “Şehir hastanesinden Yatağan’a raylı sistem yapacağız”

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, partisinin Menteşe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti binasında konuşma yapan Ayaydın, “Hafif raylı sistem projem var. Şehir hastanesinden Yatağan’a kadar raylı sistem. Şehir hastanesinden başlayacak, üniversiteden geçip şehir merkezine ulaşacak. Hastası olanlar da rahatsızlığı olanlar da hastaneye çabuk ve rahat ulaşabilecek” dedi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Ayaydın bugün partisinin Menteşe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi.

Ayaydın, burada şu açıklamayı yaptı:

“Benim hemşerilerim adına onlara dayatılmış bu mecburiyeti kabul etmiyorum. Muğla’ya da vasatlığa mecbur değilsin diyorum. Hafif raylı sistem projem var. Şehir hastanesinden Yatağan’a kadar raylı sistem. Bunu üniversiteli öğrenciler için çok zaruri görüyorum. Raylı sistem Şehir hastanesinden başlayacak, üniversiteden geçip şehir merkezine ulaşacak. Hastası olanlar da, rahatsızlığı olanlar da hastaneye çabuk ve rahat ulaşabilecek. Merkezde yaşayan ama Yatağan’da okuyan öğrenci sayımız da çok. Raylı sistemi Yatağan’a kadar da uzatacağız. Böylece Muğlalılar rahat, ekonomik bir ulaşım imkanına sahip olacak.

“DÖNER KAVŞAK RAHATLAYACAK”
Merkezdeki kavşağın durumu malum. Önceden bayramlarda tıkanan bu döner kavşak artık yılın her günü çile. O kavşağı rahatlatacak projeyi hızlandıracağım. Öncelikle takip edeceğim konulardan birisidir o kavşak. Kentsel dönüşümde de hızlanacağız ve mimari açıdan buranın karakteristik dokusuna sadık kalacağız. Bakın her şehre nasip olmayan bir özgün mimarisi var Muğla’nın. Sizi buraya gözünüzü bağlayıp getirseler nereye geldiğinizi evlere bakıp anlayabilirsiniz. Biz de kentsel dönüşümde bu mimariyi ön planda tutacağız.

“MECBUR DEĞİLSİN MUĞLA”

Bir yağmur yağıyor, olanı hepiniz biliyorsunuz. Muğla ülkemizin en çok yağmur alan illerinin başında geliyor. Yağdı mı da öyle normal değil şakır şakır gümbür gümbür yağıyor. Yani Muğla için yağmur sürpriz değil. Bir yöneticinin eğilmesi gereken en temel sorunlardan biri değil midir aşırı yağmurun yarattığı sorunlar? Sizin eviniz işyeriniz su alsa önlem almaz mısınız öteler misiniz, ihmal eder misiniz? İlk işiniz olur. Ama Muğla’da bu ve bunun gibi temel sorunlar bile sıradanlaştırılmış. Muğla’nın gerçeği kaderiymiş gibi bir dayatma var. Bu dayatma hizmet etmesi gereken kişileri de tembelleştirmiş. Hep mazeretleri var. Yaşam kalitesini artırmazsak bu şehir marka şehir olamaz. Geciken, yapılmayan tüm altyapı yatırımlarını yapmak için geliyoruz.”
Ayaydın, daha sonra MHP Menteşe İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

Aydın Ayaydın: “Şehir hastanesinden Yatağan'a raylı sistem yapacağız”

Paylaş