mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Aydın Ayaydın: “Halk, başkanlığı bize vermek için heyecanla 31 Mart’ı bekliyor”

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ayaydın burada “Öyle hizmetler yapacağız ki herkesi şaşırtacağız. 20 yılda yapılamayanı ben 5 yıla sığdırmaya gayret edeceğim. Halk, büyük bir heyecan içerisinde büyükşehir belediye başkanlığını bize vermek için 31 Mart’ı bekliyor” açıklamasını yaptı.

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın bugün AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililer ile buluştu.

“BASIN MENSUPLARINA HER ZAMAN ŞEFFAF OLACAĞIZ”

Ayaydın, ziyarette yaptığı basın açıklamasında gazetecilere yönelik, “Ben de sizlerden biriyim. Basın mensuplarına her zaman şeffaf olacağız. Basın mensuplarına yakın olacağım. Bütün çalışmalarımıza sizi dahil etmek istiyoruz. Elbette eleştirileriniz olacaktır. Bu eleştiriler bizi üzmeyecek aksine bize yol gösterecek. Siz bizim için önemlisiniz. Kamu görevi yapıyorsunuz. Telefonum 24 saat açık olacak” ifadelerini kullandı.

Ayaydın, şöyle konuştu:

“Biz bu göreve talip olduğumuzda ve bu görevi üstlendiğimizde, Muğla’nın sorunlarına ve bu sorunların nasıl aşılacağına yönelik çalışmalarımız olmuştur. 15 kişilik bir ekip kurduk. Bu ekibimiz çalışmalarını sürdürmektedir. Her ne kadar eleştiriler olsa da ben Muğlalıyım. 1999 yılından beri Bodrum’da oturuyorum. Son 10 yıldır yaz kış oradayım. Evim orada. Ben kendimi Muğlalı olarak görüyorum. Belediye başkanı seçildiğim takdir de geceli gündüzlü hiçbir ayrım yapmaksınız. Hiçbir siyasi partinin belediye başkanları ayrımı yapmaksızın, bana oy vermiş ya da vermemiş olsun ben Muğla halkının hizmetinde olacağım. Onlar için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim. Muğla uzun yıllardır hizmete susamış bir ilimizdir. Hak ettiği yeri ne yazık ki bu güne kadar alamamıştır. Ben kimseyi eleştirmek istemiyorum sadece yapacaklarımı söylüyorum.

“MUĞLA HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL”

Turizm de dünya kenti olması gereken Muğla, ne yazık ki hak ettiği yerde değildir. Dünyanın bütün kentlerini gezmiş bir insan olarak söylüyorum, Muğla’nın bütün ilçeleri birer turizm cenneti olabilecek yerlerdir. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar güzel kıyı şeridi olan bir yer yoktur. İnşallah biz göreve gelirsek, bir kere ben finansçıyım. Uluslararası finans kesimiyle çok yakın ilişkilerim vardır. Avrupa birliği fonlarını Muğla’ya getirebilecek kapasiteye sahibim. Bu projeleri hayata geçirebilecek nitelikli bir insanım. Büyükşehir belediyemizin mali imkanları olacaktır. Önemli olan ben büyükşehir belediyesinin mali imkanlarını en optimum şekilde dikkate alarak hayata geçireceğim. O kadar çok sorun var ki bu sorunları hayata geçirebilmek için ek finans kaynağına ihtiyacımız olacaktır. Bunun içinde Avrupa birliği fonlarına proje götüreceğiz ve karşılıksız fon getireceğiz. Biz uzun vadeli ve düşük faizli uluslararası finans kesiminde finans sağlayacağız. Merkezi yönetimlerinde kapılarını çalacağız. Gerekiyorsa muhalefet partilerine gideceğim. İktidara gideceğim. STK’lara gideceğim. Halkla buluşacağız.

“HALK BAŞKANLIĞI BİZE VERMEK İÇİN 31 MART’I BEKLİYOR”

Ben söz veriyorum, ben bundan sonraki yaşamımda Muğla halkının refahını yükseltecek, onların mutluluğu için çalışacağım. Bütün zamanımı Muğla halkı için harcayacağım. Hiçbir zaman şu mahalle, şu ilçe, şu sokak, bana oy vermedi onlara hizmet götürmeyeceğim. Asla böyle bir düşüncem ve uygulamam olmayacak. Muğla’daki bütün vatandaşları, aynı ve eşit bir şekilde kucaklayacağım. Onlara hizmet sunmaya hazırım. Muğla’nın büyükşehir belediyesini almak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Girmediğimiz ev kalmayacak. Ben her eve gideceğim, herkesin elini sıkacağım, herkesten oy talep edeceğim. Öyle hizmetler yapacağız ki herkesi şaşırtacağız. 20 yılda yapılamayanı ben 5 yıla sığdırmaya gayret edeceğim. Halkın arasındayım. Bize yaklaşım son derece iyi. Halk, büyük bir heyecan içerisinde büyükşehir belediye başkanlığını bize vermek için 31 Mart’ı bekliyor.”

Paylaş