mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Aras: Oy verin haramilerin saltanatını birlikte yıkalım

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını son mitingini Menteşe’de yaptı. Büyük Menteşe Mitinginde konuşan Aras, “Eğer cumhuriyetin ve kazanımlarının Misakı Milli sınırları içerisindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağının eğer bu adamların ellerinde tarumar olmasını istemiyorsan o oyu kullanmak zorundasın. O sandığa git oyunu altı oka bas” dedi.

 

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, seçimden önceki son mitinginde Menteşelilerle buluştu. Aras, Muğlalılara sandığa gitme ve oy kullanma çağrısında bulundu. Rakiplerine eleştiriler yönelten Aras, sandığa giderek cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Mitinginde Aras’a CHP Menteşe Gonca Köksal, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş eşlik etti.

 

“OY KULLANMAYACAĞIM DİYEN TEKRAR TEKRAR DÜŞÜNSÜN”

 

Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkmak için Muğlalıları sandığa gitmeye davet eden Aras, “31 martta kullanacağımız oylar, basacağımız mühür bizi geleceğe hazırlayacak bir eşik olacaktır. Ve bu eşikte hep birlikteyiz. Hiçbirimiz birbirimizden ayrı değiliz. Kol kola, omuz omuza el ele, hep aydınlık yarınlara ulaşacağız. Öncelikle 31 Mart’ta sandığa davet ediyoruz. Kırgın, küskün, ben oy kullanmayacağım diyen varsa lütfen defalarca tekrar tekrar düşünsün. Birine kızabilirsin. Ama bu ülke kişilere ait değil. Bu ülke bizim geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirastır. Cumhuriyet bizim geleceğimize bırakacağımız en büyük mirastır. Eğer cumhuriyetin ve kazanımlarının Misakı Milli sınırları içerisindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrağının eğer bu adamların ellerinde tarumar olmasını istemiyorsan, tekrar emperyalist devletlerinin emellerine hizmet etmesini istemiyorsan o oyu kullanmak zorundasın. O sandığa git oyunu altı oka bas” ifadelerini kullandı.

 

“20 YILDIR YAPTIKLARININ HESABINI VERECEKLER”

 

Aras: Oy verin haramilerin saltanatını birlikte yıkalımAras, sözlerine söyle devam etti:

“Artık maalesef laiklikten söz edemiyoruz. Demokrasiden zaten söz etmek mümkün değil. Halkın oylarıyla seçilen milletin temsilcileri ya mahkemelerde ya cezaevlerinde. Hukuktan söz etmek zaten mümkün değil. Bir tek sosyal hukuk devleti kalmıştı. Onu da ben size anlatacağım. Şu anda ülkeyi götürdükleri derin bir yoksulluk, yoksullaşma var. Onların istismar edebildiği bir konu bu. Yani yoksullaştırarak insanları köleleştiriyorlar. Bizler kul değiliz. Bizler teba değiliz. Senin teban hiç değiliz. Bizler de bu ülkenin Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin eşit yurttaşları, özgür ve bağımsız yurttaşları olarak bu cumhuriyetin kazanımlarından eşit bir şekilde yararlanmak zorundayız. Bu bizim hakkımız. Ve Kimseye de yedirmeyiz. Ama yoksulluğu dahi istismar ederek o iktidar koltuğunda kalmak için her türlü ayak oyununa başvuruyorlar. Orada kalabilmenin, onlar için çünkü çok büyük bir önemi var. Yoksa onlar bütün bu yaptıklarının hesabını verecekler. Yirmi yıllık yıktıkları, yirmi yıldır yaptıklarının hesabını verecekler.

 

Menteşe halkı, Muğla halkı zekidir, uyanıktır. Muğlalı o maskelerinizin altında ne olduğunu çok iyi biliyor. Şimdi belki bir şeylerden utanıyorsunuz. Parti logolarınızı kullanmıyorsunuz. Cumhurbaşkanı’nın resimleriyle yan yana hiç görmedik resimlerinizi. Ama bak biz gururla eczacı Özgür Özel’in yanında asla gibi duruyoruz. Neden utanıyorsunuz? Acaba kimden utanıyorsunuz? O ittifak yaptığınız diğer partilerden mi utanıyorsunuz? Yoksa Gaffar Okan’ın katilleriyle aynı karede yer almaktan mı utanıyorsunuz? O yüzden kusura bakmayın. Bu Muğlalı size geçit vermez.

 

Bunlara, bu seçimde kırmızı kartı gösterecek miyiz. Yeter artık bıktık. Gidin başımızdan. Yirmi yıldır her türlü rezilliği yaşadık. Her türlü rezaleti gördük. Ekonomiye, demokrasiye, hukuka daha ne olsun? Adalet yok. Özgürlük, bağımsızlık, eğitimde fırsat eşitliği yok. Her şeyi özelleştirdiler. Eğer Evinde para yoksa çocuğun eğitimden eşit şekilde faydalanamıyor. Eğer cebinde paran yoksa gidip hastane kuyruklarında bekliyorsun. Hepsini özelleştirdiler. Bu ülkenin kaynaklarını kendi yandaşlarına yap-işlet-devret projelerle, garantili geçiş ve yolcu garantili projelerle talan ettirdiler. Ama ben Türk halkının ferasetine sonsuz güveniyorum. Göreceksiniz. Bu seçimlerde emeklisiyle, Esnafıyla, öğrencisiyle, emekçisiyle, işçisiyle her kesimden insanımız bunlara dersini verecek. Gelin bize destek verin haramilerin saltanatını birlikte yıkalım. Bir Nisan’da hep birlikte bahara uyanacağız. İşimiz çok, çünkü memleketin geldiği durum ortada. Çocuklarımıza borcumuz var. Emekliye borcumuz var. Esnafa borcumuz var. Kadına borcumuz var. Fakir fukaraya garip gurebaya borcumuz var. Bu ülkede ötelenmiş, görmezden gelinen herkese borcumuz var. Memurun da teminatı biziz. Işsizin de teminatı biziz. Kadının da teminatı biziz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Cumhuriyet’in de teminatı biziz, bırakın gitsinler denilen bu ülkenin yetişmiş nesillerinin, doktorların da teminatı biziz”

 

“HEP BERABER TARİH YAZALIM”

 

Menteşe mitinginde Menteşe Belediye Başkan adayı konuşan Gonca Köksal, “Atamıza verdiğimiz sözü tutmak için buradayız. Bizi aşağı çekmek isteyenler olsun, Biz sahip olduğu kudreti, damarlarındaki o asil kanda taşıyan bir halkız. Bunu bozmak isteyenler olsa da biliyorum ki makamında, koltuğunda, mesleğinin başında onurlu, gururlu, dürüst, ahlaklı, işini layığıyla yapan, insanların da olduğunu biliyorum ben. Asla umutsuz değilim. Herkesi kötülemeyi, karalamayi hiç doğru bulmuyorum. Dürüst olmayı seçtikçe güçleneceğiz. Ve asıl o zaman büyüyeceğiz, biz olacağız. Yarın 31 Mart. Her birimizin oyu demokrasi için atılan bir adım, önemli bir tercih olacak. Çok kıymetli hemşerilerim, çok kıymetli yoldaşlarım. Her bir oy pusulası Menteşemizin ve ülkemizin ruhunu ve geleceğini şekillendiren belge olacak. 1 Nisan’dan itibaren tüm Muğla’da birlik ve bütünlük içinde olacağız. Ahmet başkanımın hep söylediği şekilde tüm ilçeleriyle, ayrısı da ayrısı olmayan, birlik ve bütünlük içinde ve gücünü bu alan, koskoca bir aile, güçlü bir Muğla olacağız. Yarın sabahın ilk saatlerinde biliyorsunuz sandıkların başındayız. Seçim gününü güvenli bir şekilde bütün görevlerimizi tamamladıktan sonra, sandıklarımıza sonuna kadar sahip çıktıktan sonra zaferimizi hep birlikte cumhuriyet anıtında kutlayacağız. Bugüne kadar hep birlikte yazdığımız bu güzel hikayeyi yarın koskocaman büyük bir zaferle taçlandırıyoruz. Gelin hep beraber, yarın bu tarihi yazalım” diye konuştu.

Paylaş