mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Akın Üstündağ Muğla Büyükşehir için aday adaylık başvurusunu yaptı

26. Dönem CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yaptı. Üstündağ, “Gençlik kollarından itibaren hemen hemen her kademeyi görmüş olan bir arkadaşınız olarak, Muğla’yı yönetmeye talip olmak ve bu başvuruyu yapmak benim için son derece onur ve gurur vericidir” dedi.

Muğla’da CHP’den 3 dönem Milletvekilliği yapan Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bugün il başkanlığına aday adaylığı başvurusunu teslim etti.

Üstündağ, yaptığı konuşmada kendisinin yerel yönetimlerden geldiğini, Milas Belediye Meclis üyeliği ve Muğla İl Genel meclisinde CHP grup başkan vekili olarak görev yaptığını ve özellikle İl genel meclisi olduğu dönemde Muğla’nın bütün coğrafyalarına hizmet ettiğini, Muğla’nın ilçelerinin yapısını, ihtiyaçlarını ve sorunlarını tanıma imkanı bulduğunu söyledi. Üstündağ, Muğla’ya hizmet etme heyecanı ve azmiyle Muğla Büyükşehir adaylığına hazır olduğunu belirterek, Muğla halkına ve kamuoyunun büyükşehir ve ilçeler düzeyinde bir vizyon, bir hedef koyma, bir yönetme erki açısından bir bakış açısı beklentisi içinde olduğunu ve amaçla yola çıktığını söyledi.

“MUĞLA’YI YÖNETMEYE TALİP OLMAK BENİM İÇİN SON DERECE ONUR VE GURUR VERİCİDİR”

Üstündağ açıklamasında ilerleyen süreçte Muğla için hazırladıkları hedefleri, projeleri Kamuoyuyla paylaşacağını, ana hedeflerinin Muğla Büyükşehir Belediyesinin ilçeler arasındaki eş güdüm ve ahengin üst düzeye çıkararak, halkçı bir anlayışla halkın ihtiyaçlarını ve taleplerini önceleyerek Muğla’yı geleceğe taşımak olduğunu söyledi. Üstündağ, “Benim için CHP gibi tarihi anlamlı, etkili ve ülkeyi kuran bir partide gençlik kollarından itibaren hemen hemen her kademeyi görmüş olan bir arkadaşınız olarak Muğla’yı yönetmeye talip olmak ve bu başvuruyu yapmak benim için son derece onur ve gurur vericidir. Demokratik süreçlerden geçirilmesini umduğum adaylaşma sürecinin sonucunda bu görev şahsıma verilirse bütün birikimimi ve yönetme kabiliyetimi ortaya koymak istiyorum” dedi.

Paylaş