mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

AK Partili Kadem Mete: “Bizim seçmenimiz başka partiye oy vermedi”

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, katıldığı bir canlı yayında yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Mete, “Vatandaş ekonomiden gördüğü sıkıntıyı, sandığa gitmeyerek veya gidip de geçersiz oy kullanarak hesaplaşma içine girdi. Biz de bunu aldık başımızın üstüne koyduk. Bizim seçmenimiz bir yere gitmiş değil. Bize bir sarı kart gösterildi, uyarı verildi biz de o uyarıyı aldık” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, geçtiğimiz günlerde Marmaris’te Manşet+1 canlı yayınına katıldı. Gündeme ve yerel seçime ilişkin açıklamalarda bulunan Milletvekili Meye, “AK Parti yerel seçimlerde neden başarısız oldu?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“AK Parti seçimden sonra ‘Neden Ak Parti’ye oy vermediniz?’ diye anket yaptı. Şöyle ilginç bir sonuç çıktı. Yüzde 50’lik bir kısmı ekonomiden dolayı demiş. Yüzde 13 bir kısım emekli bağışından dolayı demiş bu da ekonominin içerisinde. Yüzde 12’lik bir kısım enflasyon demiş bu da yine ekonomi grubuna giriyor. Yüzde 65 yapıyor. Vatandaş ekonomiden şikayetçi. Ekonomiden şikayet eden vatandaşın hükümete ikaz vermesi, sarı kart göstermesi gerekiyordu. Önünde de biz seçim vardı, bunu burada gerçekleştirdi.”

“AK Partili sandığa gitti ama geçersiz oy kullandı”

6 buçuk milyon AK Partilinin sandığa gitmediğini söyleyen Mete, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bizim için ilk defa belediye sayısı olarak seçim mağlubiyeti yaşamamızın ötesinde bizi sevindiren en azından umutlandıran olay şudur; yani yaklaşık 6 buçuk milyon AK Partili sandığa gitmedi. 1 buçuk milyona yakın AK Partili sandığa gitti ama geçersiz oy kullandı. ‘Sandığa gidip de niçin geçersiz oy kullandı, sandığa gitmeseydi’ diye düşünenler için söyleyeyim, mesela muhtar adayı akrabasıydı, arkadaşıydı onun için sandığa gitti.

“Bizim seçmenimiz başka partiye oy vermedi”

Yatağan Belediyesi 46 yıllık CHP’li belediyeden sonra bize geçen bir belediye. Rahmetle anıyorum, Haşmet abiyi. Sıkıntılı imkanlarla Yatağan’da pek bir hizmeti olmamıştı. Yatağan Belediyesi, maaşını verip çöpü toplayan bir belediyeyken bize geçtikten sonra 2 milyon 500 bin parke taşı döşemişiz. Hastaneyi yeni yapmışız, fakülte getirmişiz, yurtlara başlamışız, hükümet konağı yüzde 97 oranında bitmiş. Muğla’nın ilk ve tek Millet Bahçesi’ni yapmışız. Bu kadar hizmet yaptığı halde belediye başkanı neden seçilmedi, eksikliğinden değil. Vatandaş ekonomiden gördüğü sıkıntıyı, sandığa gitmeyerek veya gidip de geçersiz oy kullanarak hesaplaşma içine girdi. Biz de bunu aldık başımızın üstüne koyduk. Bizim seçmenimiz başka bir partiye oy vermedi, bizim seçmenimiz sandığa gitmedi. Biz önümüzdeki 2 yıl içerisinde ekonomiyi düzeltip, halkın refah seviyesini 2 yıl önceki haline getirebilirsek önümüzdeki seçimde vatandaş yine arzuladığı, desteklediği partisine oyunu verir. Bizim seçmenimiz bir yere gitmiş değil. Bize bir sarı kart gösterildi, uyarı verildi biz de o uyarıyı aldık. Ekonomiyi düzeltip inşallah onların gönüllerini alacağız.”

Paylaş