mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Ahmet Aras: “Taksim’de 1 Mayıs kutlamalarının devam etmesini istiyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı’nın kapatılmasına tepki gösterdi. Aras, “Bugün geldiğimiz noktada Taksim’de 1 Mayıs kutlamasına izin verilmiyor. Bu durumu vicdanların kabul etmesi mümkün değildir. İnsanların özgürce 1 Mayıs’ı kutlaması, kaybettiğimiz emekçilerimizi anması en doğal haklarıdır” dedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Muğla’da başladı.

1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk programı sonrası açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları söyledi:

“1 Mayıs emeğin, barışın mücadelesidir. Bugün arkadaşlarımızla çelengimizi koyduk. 1 Mayıs 1977’de Türkiye’de çok acı bir deneyim yaşandı. Bugün geldiğimiz noktada Taksim’de 1 Mayıs kutlamasına izin verilmiyor. Bu durumu vicdanların kabul etmesi mümkün değildir. İnsanların özgürce 1 Mayıs’ı kutlaması, kaybettiğimiz emekçilerimizi anması en doğal haklarıdır, herkesi sağduyuya davet ediyorum. Özellikle Taksim’de 1 Mayıs kutlamalarının devam etmesini istiyoruz. Bunu talep ediyoruz. Bunu bir harbe çevirmeyelim. 1 Mayıs bir bayramdır. Bayram ilan eden yine mevcut hükümetimizdir. Bayramımızı bayram gibi kutlamamıza izin versinler. İşçilerimizin haklarına saygı göstersinler. Bu 1 Mayıs’tan en büyük talebim budur.”

Paylaş