mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Ahmet Aras: “Osman Gürün bize ağabeylik yapacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen ‘İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı’na katıldı. Aras burada, “Yılmaz Büyükerşen, Osman Gürün, Recep Gürkan, Ülgür Gökhan gibi belediye başkanlarımız, bizlere ağabeylik yapacak, yeni seçilen belediye başkanlarına doğru yolu gösterecek olan bu toplantıların önemini biliyoruz” açıklamasını yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen “İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı”na katıldı. Aras, çalıştaya ilişkin şöyle konuştu:

Ahmet Aras: “Osman Gürün bize ağabeylik yapacak”“Tam zamanında yapılan bir çalıştay. Çok yeni seçilen belediye başkanlarımız var. Çünkü daha önceki belediye başkanlarımızdan sadece 108 belediye başkanımız şu anda görevde. 300 belediye başkanımız yeni seçilmiş durumda. Tabii ki belediyecilik bir tecrübe de istiyor. Daha işin başındayken böyle bir toplantının yapılması ve belediyecilik konusunda tecrübelerin paylaşılması, bir söylem ve eylem birliği oluşturulması, 2028’e giden yolda başarılı olmak zorunda olduğumuzdan da hareketle projelerin paylaşılması, tecrübeli belediye başkanlarının ki bugün Yılmaz Büyükerşen, Osman Gürün, Recep Gürkan, Ülgür Gökhan gibi belediye başkanlarımız bizlere ağabeylik yapacak, yeni seçilen belediye başkanlarına doğru yolu gösterecek olan bu toplantıların önemini biliyoruz.

“DENETİM-KONTROL MEKANİZMASI KURULURSA O ZAMAN HATA YAPILMAYACAKTIR”

Zaten genel merkezimizin yaptığı sunumlarda da belediyelerin bir de belli periyotlarla denetleneceği ifade edildi. Bence bu da çok doğru bir yaklaşım. Sanki bir Sayıştay denetlemesi gibi bir denetim-kontrol mekanizması kurulursa o zaman hata yapılmayacaktır. Hatta sosyal projeler ve diğer belediye projelerinin de daha çabuk hayata geçmesi sağlanacaktır. İyi bir ekip kurulmasının önemini hatırlatmak isterim. Yeni seçilen belediyelerde, belediye başkanlarımızın ekiplerini iyi seçmeleri gerekir. Liyakatle önem vermeleri gerekir.”

Ahmet Aras: “Osman Gürün bize ağabeylik yapacak”

Paylaş