mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Ahmet Aras: “Ortaca’nın eksiğini tamamlamak namus borcum”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Ortaca’da konuştu. “Evren kardeşimle Büyükşehir Belediyesi’nin de imkanlarıyla Ortacamın ne eksiği varsa, ne gediği varsa hepsini tamamlamak benim namus borcumdur. Onun borcudur” dedi.

Ahmet Aras: "Ortaca'nın eksiğini tamamlamak namus borcum”CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Ortaca İlçesine geldi. Özel’den önce konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Beni iyi kötü tanıdınız. Şimdi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında artık canla, başla, azimle, kararlılıkla hizmet etmeye hazırım. Sizlerin desteğiyle 31 Mart’ta seçimi hem Dalaman’da hem de Muğla’nın diğer on iki ilçesinde ve büyükşehirde çok güçlü bir şekilde kazanacağız. Bundan hiç şüphemiz yok. Ortaca’da Evren kardeşim var. Evren kardeşimle Büyükşehir Belediyesi’nin de imkanlarıyla Ortacamın ne eksiği varsa, ne gediği varsa hepsini tamamlamak benim namus borcumdur. Onun borcudur. Artık öyle büyükşehir, küçükşehir ayrımını ben kaldırdım. Büyükşehirle Ortaca Belediyesi’nin imkanlarını birleştireceğiz. Altyapı, su, kanalizasyon, yol, otogar, kültür merkezi, kreş, yurt huzurevi ne gerekiyorsa sonuna kadar Ortacamıza kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“KİMSESİZİN KİMSESİ OLACAĞIZ”

Ekonomi politikaları üzerinden iktidarı eleştiren Aras, “Son dönemde ekonomik kriz yaşıyoruz. Bu çok bilmiş enflasyon uzmanı var ya hani? Ekonomist? Hocası da şu anda aday oldu. Biliyorsunuz değil mi? Hoca bak. Ben sana kim olduğunu söyleyeyim. Kılavuzu karga olanın derler. Şimdi Arkadaşlar yirmi senedir ben ekonomistim, enflasyon sebep, faiz sonuç, faiz sebep, enflasyon sonuç diye diye faizi indirdi. Şimdi faizi yüz elliye çıkardı. Enflasyon aldı başını gidiyor. Bir taraftan akaryakıt fiyatları, bir taraftan enerji fiyatları, dolar, euro! Şu anda toplumun geneli yoksullaştı. Muğlamız, şu anda derin bir yoksulluk yaşamakta. Belediyenin işi sadece altyapı, yol, su değil. Sosyal belediyecilik yapacağız. Muğlalı hemşehrimin, derdi olanın, garip gurebanın, fakir fukaranın, kimsesizin kimsesi olacağız” diye konuştu.

Paylaş