mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

SEÇİMİN ARDINDAN 1 NİSAN ve CHP !..

Şeytanın balığı yuttuğu gün olarak adlandırılan çeşitli pembe şakalarıyla bilinen bu yılki 1 Nisan, yaşamımda çok önemli bir tarih olarak kalacaktır!..
Neden çok önemli?
Doğum günüm olan 1 Nisan, bugüne kadar önemli değil miydi?
Tabii ki önemliydi…

Ama 2024’ün 1 Nisan’ı, CHP için de önemli bir gün olarak parti tarihine diyebilirim altın harflerle yazılacaktır.

Geldik gidiyoruz, rahmetli Bülent Ecevit’ten bu yana CHP’nin yıllardır hep ikinci parti olarak muhalefette kalmışlığıyla hayıflanır dururdum!..
Hatta  son yıllarında çağdaşımız olmasına rağmen yenilgi şampiyonu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ben de verip veriştiriyordum.
TBMM’de parti Gurup Başkan Vekilliği yaparken, hazır cevaplığı ve ataklığı ile tanıdığımız Özgür Özel adlı genç arkadaşı takdirle izlerken, ‘işte partiye genel başkan olacak cesur aday bu’ derdim…
Nitekim son kurultay, sloganlaştırıldığı gibi CHP’nin gençleştirme dönemini başlattı…
Özgür Özel Genel Başkan oldu!..
Kılıçdaroğlu yanlılarının halen sürmekte olan muhalefetlerine rağmen, 31 Mart yerel seçimi pek çok tahmini ve tahminciyi yerle bir ederken, CHP’nin birinci parti olarak yeniden doğuşu oldu!..
Emanetçi gözüyle bakılan Genel Başkan Özgür Özel de bu tarihi zaferiyle koltuğu perçinlemiş oldu.

İktidarın devlet gücüyle yüklenip tüm Bakanlarıyla ele geçirmeye çalıştıkları İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri de bu defa hem başkanlıkta hem de belediye meclis çoğunluklarını kazanarak yine tarihi bir sonuç elde ettiler.
Diğer bölgeler de öyle, Türkiye kırmızıya boyandı.

En çok sevindiğim de, yıllardır ulusal medyada AKP silahşörlüğü yapan anlı şanlı gazeteci yazar geçinenlerin çoğu, 1 Nisan günü mosmor oldular!..
Şaka sanmışlardır mutlaka ama işte naparsın ki, yıllar önce 1977 genel seçimlerinde (Ecevit döneminde) CHP yüzde 41 oyla birinci parti olunca da şaka sanılmıştı!..
Tarih tekerrür etti!..

Şimdi iktidardakiler düşünsün bakalım… Yani meydanlarda esip gürleyen, parmak işareti yapan, hakaret küfür gırla, insanları aşağılayan Tayyip Başkan, 15 şehri birden kaybederken, şimdi müritleriyle birlikte takkelerini külahlarını önlerine koysunlar da, ülke insanını açlığa mahkum edip tüm dünyaya rezil oluşlarına çareler bulsunlar… Eriyip gidişlerini görsünler, üçüncü parti konumuna gelen Erbakan’ın yavaş yavaş bir kurt gibi arkadan dolanıp kendilerini yutacak oluşunu değerlendirsinler de, ülkeyi araplaştırma sevdasından da vazgeçsinler…

Daha da gençleştirilmesi gereken yeni CHP’yi kutlarken, benim de doğum günümü kutlayan eş dost akraba ve arkadaşlarıma, okurlarıma, sevenlerime bir kez daha buradan çok teşekkür ediyorum.

Hoşça kalın…