mabolla_medya-logo
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

ENFLASYON ve AHLAK

Gazetelerde televizyon kanallarında sosyal medyada siz hiç bugüne kadar böylesine çok adli olay görüp duydunuz mu?!..

Medyaya aksetmeyen ufak tefek olayları da ekleyin.

Sokakta yüzü gülen insan gördünüz mü? Göremezsiniz.. Neden?

Çünkü, bu ülkeyi tek başına yönettiğini sanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hemen her gün aksatmadan çıktığı televizyon kanallarından, ‘faiz sebep enflasyon sonuç’ diye iddia ederken, bugün gelinen nokta ortada. İçlerinde bu satırların yazarı da olan 16 milyona yakın emekli açlık sınırında can çekişiyor.

Tarım hayvancılık ölmüş samana varana kadar her bir şey yurtdışından ithal ediliyor. İsraf almış başını gidiyor. Ülkenin vergi yükü sade vatandaşa yüklenmiş, zenginin korunup kollandığı, tek maaşla ev alınan devirlerden şimdi çift maaşla kiranın bile ödenemediği günlere gelinen, tasarruftan uzak rezalet bir ekonomik açmazdayız. Kalkınma adına tek adım atılmamış. Gelir dağılımı alt üst olmuş.
Ekonominin başına getirilen sanki elinde sihirli değnek varmış gibi ümit beslenen kişi, sömürge valisi gibi zengini daha zengin etme derdinde.

600 gibi bir milletvekili sayısıyla ve de bir de ballı kaymaklı iki yılda emekli edilmeleriyle garabet bir ülkeyiz. 200 civarı olsa, milletvekili sayısı azaltılsa camiden taş mı düşecek? Hatta tek adam rejiminden çıkılıp birçok demokratik ülkede olduğu gibi bir zamanlar ülkemiz de denedi, 100 kadar akil insanlardan kurulan üst kurul gibi yetkili senato tekrar oluşturulsa kötü mü olur? Daha demokrat bir ülke olunmaz mı?

Tasarruf tedbirleri fakir fukaraya yükleneceğine öncelikle cumhurbaşkanlığı makamından o debdebeli saltanattan başlansa da ülke insanına örnek olunsa daha uygun olmaz mı?

Ele verir talkını kendi yutar salkımı!..

Ülke mafya ülkesi olmuş da ağlayanımız yok!..

Dünyanın her yerinden hırsızların hortumcuların soyguncuların, nerde gayri meşru uyuşturucu çeteleri insan kaçakçıları varsa şimdi şehirlerimiz suç baronlarınca ele geçirilmiş, Türkiye uluslararası suç kartellerince üs seçilmiş. Siyasetle iç içelik başlamış. Tarikatlar ve siyaset hukuka galebe çalmış.

Halk TV’nin üç acar muhabirinin her hafta açıkladıkları olaylar akıllara ziyan!.. Sınırlarımız yol geçen hanı!.. Ülke resmen elden gitmiş!..
Vizesiz gidilebilen öyle ahım şahım pek bir yer yok. Batının mülteci kampı Türkiye’ye güvenilmiyor ki, vize için aylarca bekletiyorlar, araştırıyor belge üstüne belge istiyorlar, tapu isteniyor, yüklü banka hesabı vs isteniyor.. Yurt dışına çıkmak isteyenler bu zorlukları daha yakından bilirler. En yakın komşumuz Bulgaristan’a bile vizesiz gidilmiyor!.. Burnumuzun dibindeki Yunan adalarına gezmeye niyetlenin kolay mı görün!..

Dünya kapılarını Türk insanına kapamış!..

Tarihin hiç bir döneminde bu ülke bu kadar itibar kaybına uğramamıştı…

Üzülüyorum…